Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Birlik Sağlık-Sen Başkanı Doğruyol’dan Maaş Zammı Tepkisi

Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol'dan, memur maaşlarına gelen zamma tepki geldi. Detaylar haberde...
Birlik Sağlık-Sen Başkanı Doğruyol’dan Maaş Zammı Tepkisi
HABER GİRİŞ

Memur maaşlarına gelecek zam oranını belli olmasından sonra bugün Genel Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Derya Uğur’dan tepki gelmesinin ardından bir açıklamada Birlik Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Birlik Sağlık-Sen) Genel Başkanı Ahmet Doğruyol’dan geldi.

Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Doğruyol, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı enflasyon rakamlarına güven kalmadığını belirtti.

Memur maaşlarına yapılan yüzde 17,55’lik zam ile memurun yine açlığa, sefalete mahkûm edildiğini kaydetti. Emekli maaşına yansımayacak bir artışı kabul etmenin mümkün olmadığın dile getirdi.

“Her Türlü İş Bırakmaya Hazırız”

Başkan Doğruyol, memur maaşlarının kesinlikle yoksulluk sınırının altı olmaması gerektiğini belirterek aynı zamanda emekli maaşlarının da düzeltilmesi gerektiğini söyledi.

Maaş zammı sonrasında verginin vatandaşın sırtına yükleneceğini bildirdi. Sendikalara çağrıda bulunan Doğruyol, her türlü iş bırakmaya açık olduklarını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Hükümetin yanında olan sendikaların iş bırakma eylemi yapmadığını belirterek bunun dışındaki sendikalarla eylem yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.