Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bir Haftada Yüzde 16 Kazandıran Hisse Listeden Atıldı

Deniz Yatırım döngüsel model portföyünde değişiklik yaparken, beyaz eşya sektöründen bir hisseyi listeden çıkardı.
Bir Haftada Yüzde 16 Kazandıran Hisse Listeden Atıldı
HABER GİRİŞ

Şirketler, 2023 yılı son çeyrek finansal raporlarını açıklamaya başlarken, aracı kurumlar gelen rakamlara göre hisselerde hedef fiyat güncellemesi yapıyor. Aynı şekilde beklentiler ve getiri oranları göz önünde bulundurularak, model portföylerde ve en çok önerilenler listesinde de güncellemeler yapılıyor.

Deniz Yatırım da döngüsel portföyünde bir değişiklik yaptı. Kurum, Vestel Beyaz Eşya’yı (VESBE), 2024 yılına ait portföy güncelleme stratejileri ve realizasyon düşünceleri kapsamında döngüsel portföylerinden çıkardıklarını belirtti.

VESBE’yi 31 Ağustos 2023 tarihinde listeye ekledikleri, o tarihten bu yana yüzde 11 nominal artış yaptığı belirtildi. Hissede 12 aylık hedef fiyat 24,30 TL olurken, AL tavsiyesi korundu.

Deniz Yatırım Döngüsel Portföy
Kaynak: Deniz Yatırım

VESBE hisse senedi fiyatı saat 14.16 itibarıyla yüzde 2,2 değer kazancıyla 20,48 liradan işlem görüyor. Haftalık bazda yüzde 16,5, aylık yüzde 25,5 ve yıllık yüzde 61 oranında getiri sunan hissenin 52 haftalık süreçte gördüğü en yüksek fiyat 21,92 lira oldu.

Deniz Yatırım’ın döngüsel portföyü kurulduğu günden bu yana nominal olarak yüzde 916, 2024 yılında ise yüzde 20 oranında performans gösterdi.

GCM Yatırım Banner

VESBE çıkarıldıktan sonra listede yer alan hisseler; Türk Hava Yolları (THYOA), Selçuk Ecza Deposu (SELEC), Turkcell (TCELL), Ülker (ULKER), Aygaz (AYGAZ), Medikal Park Hastaneleri (MPARK), Akçansa Çimento (AKCNS), Mavi Giyim (MAVI), Europap Tezol Kağıt (TEZOL), Aselsan (ASELS), Akbank (AKBNK), Şok Marketler (SOKM), Migros (MGROS) ve Alkim Alkali (ALKIM) olarak sıralanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın