Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bir Balina Milyarlarca SHIB’i Bu Altcoinle Takas Etti!

Lookonchain tarafından izlenen verilere göre bir balina 1,6 milyon dolar değerinde Shiba Inu’yu Memecoin (MEME) ile takas etti. Ayrıntılar geliyor...
Bir Balina Milyarlarca SHIB’i Bu Altcoinle Takas Etti!
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasında son günlerde meme coinlerde güçlü bir yükseliş söz konusu. Shiba Inu da (SHIB) son günlerde yükselişi ile öne çıktı. Bir SHIB balinası, Binance borsasına yaklaşık 1,65 milyon dolar değerinde devasa miktarda 75,9 milyar SHIB yatırdı ve sadece iki günde 756.000 dolar kazançla yüzde 85 gibi etkileyici bir kâr elde etti.

Daha sonra bu yatırımcı, Binance’ten 1,62 milyon dolara eşdeğer 38,85 milyon MEME’yi çekti. SHIB son günlerde yüksek faiz ve fiyat değerlenmesinin ardından geri çekilme işaretleri göstermeye başladı. Bu geri çekilme genellikle önemli fiyat artışlarından sonra kar almaya karar veren büyük sahiplere veya “balinalara” atfedilebilir.

Balina SHIB - MEME takas işlemi
Kaynak: Lookonchain

Memecoin (MEME) ise son üç günde yüzde 60’a yakın artış gördü. Fonların balina tarafından SHIB’den MEME’ye geçişi, piyasa analizi, duyarlılık ölçümü ve hatta belki de içeriden alınan bilgilerle yönlendirilen, algılanan artış potansiyeline sahip varlıklara doğru hesaplanmış bir hamle olabilir.

SHIB balinalarının bu tür davranışlarının ardında, arbitraj fırsatlarından yararlanmak, çeşitlendirme yoluyla risk yönetimi, ya da kâr için kısa vadeli fiyat hareketlerinden faydalanma isteği olabileceği belirtiliyor.

Daha olası nedenin ise MEME’nin SHIB’e kıyasla fiyat geçmişinin daha düşük olabileceği tahmin ediliyor. Shiba Inu’nun piyasa değeri 12 milyar doların üzerinde yer alıyor. Memecoin’in piyasa değeri ise bugün itibarıyla 530 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın