Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binlerce Otomobil İlanı Geri Çekiliyor

Otomotiv piyasasını yatırım aracı olarak görenler Ticaret Bakanlığının radarına takıldı. Binlerce online ilan bir haftadan kısa sürede geri çekildi. Detaylar haberde;
Binlerce Otomobil İlanı Geri Çekiliyor
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanlığı, otomotiv piyasasındaki köpüğün alınması için regülasyonlarını artırdı. Yakın zamanda getirilen kimlik doğrulama zorunluluğuyla online ortamdaki ilanların sayısında kayda değer düşüşler yaşandı.

Kasım ayı itibarıyla uygulamaya konulan düzenlemenin altıncı gününde araç piyasasındaki sahte satıcıların ilan sitelerinden çekildiği görüldü.

Online ortamda 10 bin adet civarında satılık ikinci el araç ilanı erişimden kaldırıldı. Böylece piyasayı yönlendiren ve asılsız olan ilanlar ile korsan satıcı sorunun gözle görülür şekilde çözüm bulmaya başladığı görüldü.

Konuya ilişkin Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın yorumu, spekülatif fiyatların ve stokçuluk ile sıfır araca ulaşım sıkıntılarının ortadan kalktığı yönünde oldu.

Pazarın tekrar adil ve rekabetçi ruha dönüş yapacağını ifade eden Bolat, “Önümüzdeki günlerde otomotiv piyasasındaki normalleşmenin artarak devam edeceğini öngörmekle birlikte, otomotiv sektörü temsilcilerinin görüşleri de dikkate alınarak, ihtiyaç duyulması halinde, ilave tedbirleri ivedilikle uygulamaya almaktan çekinmeyeceğiz” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın