Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binlerce Otomobil İlanı Geri Çekiliyor

Otomotiv piyasasını yatırım aracı olarak görenler Ticaret Bakanlığının radarına takıldı. Binlerce online ilan bir haftadan kısa sürede geri çekildi. Detaylar haberde;
Binlerce Otomobil İlanı Geri Çekiliyor

Ticaret Bakanlığı, otomotiv piyasasındaki köpüğün alınması için regülasyonlarını artırdı. Yakın zamanda getirilen kimlik doğrulama zorunluluğuyla online ortamdaki ilanların sayısında kayda değer düşüşler yaşandı.

Kasım ayı itibarıyla uygulamaya konulan düzenlemenin altıncı gününde araç piyasasındaki sahte satıcıların ilan sitelerinden çekildiği görüldü.

Online ortamda 10 bin adet civarında satılık ikinci el araç ilanı erişimden kaldırıldı. Böylece piyasayı yönlendiren ve asılsız olan ilanlar ile korsan satıcı sorunun gözle görülür şekilde çözüm bulmaya başladığı görüldü.

Konuya ilişkin Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın yorumu, spekülatif fiyatların ve stokçuluk ile sıfır araca ulaşım sıkıntılarının ortadan kalktığı yönünde oldu.

Pazarın tekrar adil ve rekabetçi ruha dönüş yapacağını ifade eden Bolat, “Önümüzdeki günlerde otomotiv piyasasındaki normalleşmenin artarak devam edeceğini öngörmekle birlikte, otomotiv sektörü temsilcilerinin görüşleri de dikkate alınarak, ihtiyaç duyulması halinde, ilave tedbirleri ivedilikle uygulamaya almaktan çekinmeyeceğiz” dedi.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu