Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance’in Yeni Hamlesi BNB’yi Önemli Ölçüde Etkileyebilir!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance ürün yelpazesini genişletiyor. BNB Greenfield whitepaper'ı yayımlandı. Detaylar haberde;
Binance’in Yeni Hamlesi BNB’yi Önemli Ölçüde Etkileyebilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, web3 depolama sistemi BNB Greenfield’ın merakla beklenen whitepaperını yayımladı. Merkeziyetsiz blok zinciri ve depolama teknolojilerinin veri mülkiyeti ve ekonomisi üzerindeki potansiyelini ortaya koyma hedefindeki uygulamanın, ağın yerel tokenı Binance Coin (BNB) için önemli getirileri olabilir.

Binance, Web3 blockchain projesi için bir tanıtım belgesi yayımladı. BNB, yeni ağda gas ücreti ve ödemelerde kullanılacak. İşte önemli detaylar…

Binance’te Yeni Gelişme

BNB Chain tarafından dün paylaşılan gönderide, Binance’in BNB Greenfield Web3 depolama projesi için bir whitepaper yayımladığı bildiriliyor. Binance Chain’deki en yeni projenin nihai lansmanı ve kullanımı için hazırlık süreci başlamış oldu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @BNBCHAIN

BNB için yönetişim ve güvenliği yöneten mevcut BNB Beacon Chain’e ve akıllı sözleşmeleri devreye almak için kullanılan BNB Smart Chain’e ek olarak, BNB Greenfield yeni bir merkezi olmayan depolama blok zinciridir.

BNB Chain projesinin çekirdek ekibi, AWS, NodeReal ve Blockdaemon’daki topluluk geliştirme ekiplerinin yardımıyla test ağındaki sorumluluğu yönetiyor.

GCM Yatırım Banner

BNB Greenfield ayrıca Web3 uygulamaları için akıllı sözleşme arayüzlerine sahip dağıtılmış bir depolama ağına odaklanacak. Son kullanıcılara ve merkezi olmayan uygulamalara verilerine tam erişim sağlayan BNB Chain’in merkezi olmayan depolama altyapısının bir parçası olarak işlev görecek.

Kazanan BNB Olabilir

Binance Coin, şüphesiz sürecin galibi olarak ortaya çıkacaktır. Bildirildiğine göre, BNB, blok zincirinin fayda tokenı (sahiplerinin belirli bir hizmet ya da ürüne erişmesini sağlayan token) olarak işlev görecek ve Greenfield’ın depolaması için gas ücreti ve ödemede kullanılacak.

Ek olarak, BNB Greenfield güvenliği için Tendermint mutabakatına dayalı olarak Proof-of-Stake kullandığından, staking için BNB kullanılacaktır. Bu araçlar, tokenın faydasını artırmak ve talebini artırmak için oluşturulacaktır.

Bu arada, Binance Coin’in 30 günlük piyasa değerinin gerçekleşen değere (MVRV) oranına ilişkin bir inceleme ise karlılıkta bir düşüş olduğunu ortaya çıkardı. MVRV’si yazım itibarıyla yaklaşık yüzde 0.8 idi. Düşük MVRV’ye rağmen, mevcut pozisyon ilgili yatırımcılara ideal bir giriş noktası sunuyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

BNB Greenfield girişimi, Binance’in Web3 pazarında bir varlık oluşturma çabasını temsil ediyor. Ek olarak, BNB için gelecekteki potansiyel kullanımın bir işareti olup bu durum, altcoinin fiyat artışını tetikleyebilir.

Piyasa değeriyle en büyük dördüncü kripto para birimi konumundaki BNB, son 24 saatte yüzde 6’nın üzerinde artışla 329 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.