Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance’in Rezerv Bildirimi Doğru mu: CryptoQuant Açıkladı

Analitik platformu CryptoQuant, Binance borsasının rezerv bildirimine dair bir rapor paylaştı. Ayrıntılar haberde…
Binance’in Rezerv Bildirimi Doğru mu: CryptoQuant Açıkladı
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasındaki kötü seyir ve sektörün önde gelen borsalarından biri olan FTX’in çöküşü, endişenin artmasına neden oldu. Pek çok yatırımcı yeni borsaların iflas edip etmeyeceğini merak etti ve varlıklarını bu platformlardan çekmeye yöneldi.

Pek çok borsa ise para çıkışının önüne geçmek amacıyla rezervlerinin karşılığı olduğunu belirten bildirimler yayınladı. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, rezervini açıklayan platformlar arasında yer alıyor.

Paylaşılan bu bilgilerin doğruluğu ise ayrı bir tartışma konusu. Analitik platformu CryptoQuant tarafından paylaşılan son rapor, Binance’in rezerv bildirimini masaya yatırdı. CryptoQuant, denetim firması Mazars’ın Binance tarafından raporlanan yükümlülüklerin yüzde 99’luk tahminine çok yakın olduğunu belirten bulgularını destekledi.

Borsaların Bitcoin Rezervi
Kaynak: CryptoQuant

Açıklamada, “Rapor, Binance’in BTC yükümlülüklerinin yüzde 97 oranında borsa varlıkları tarafından teminatlandırıldığını gösteriyor. Müşterilere ödünç verilen BTC hesaba katıldığında teminatlandırma yüzde 101’e çıkıyor.” ifadeleri yer aldı.

Analitik firması, zincir üstü verilerin Binance’in ETH ve stablecoin rezervlerinin, FTX benzeri davranış göstermediğini gösterdiğini ekledi. Binance son günlerde 5 milyar doları aşan para çekimlerine maruz kaldı. Borsanın CEO’su Changpeng Zhao ise borsadaki çıkışın tüm varlıkların yüzde 20’si bile olmadığını söyledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.