Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance Türkiye Genel Müdürü: Ülkenin Karnesi Parlak

2022 yılını kapatırken kripto ekosisteminde ülkenin karnesini değerlendiren Binance Türkiye Genel Müdürü, dikkat çekici açıklamalar paylaştı.
Binance Türkiye Genel Müdürü: Ülkenin Karnesi Parlak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yıl içerisinde volatil seyreden kripto para piyasaları yatırımcıların kafasında soru işaretleri yaratırken lider konumda olan blokzincir ve kripto ekosistemi Binance’in Türkiye’deki karnesine ilişkin değerlendirme geldi.

2022 yılını kapatırken sene içerisindeki durumu değerlendiren Binance Türkiye Genel Müdürü Mücahit Dönmez, yatırımların 2022 yılında ivme kazanarak sürdüğüne dikkat çekti.

Dönmez, Binance Türkiye’nin yılı kullanıcı sayısındaki artışa ek olarak yatırım ve istihdamla kapattığını söyledi.

Türkiye pazarındaki yatırımların süreceği mesajını vererek, 2023 için yeni projelerin geleceğine dikkat çekti.

Blokzincir ekosistemi baz alındığında yurt içi pazarında yüksek potansiyel olduğunu ifade eden Binance Türkiye Genel Müdürü, “Ülkemiz, Binance içinde en önemli ülkeler arasında yer alıyor” dedi.

GCM Yatırım Banner

“Türkiye’de Web3 Sürecine Öncülük Ettik”

Dönmez, kripto ve blokzincir kavramlarının yapay zeka temelli semantik web uygulamasına entegre olmaya çalışılan dönemde ortaya çıktığına değindi.

Bu kavramlara Türkiye’de her geçen gün daha çok adapte olunduğunu söyleyerek, ”Web3 sürecinde paradigma değiştiren bir şirket olarak Türkiye’de de buna öncülük ettiğimiz için gurur duyuyoruz” dedi.

“Günlük Ortalama İşlem Hacmi 250 Milyon Dolar”

Blokzincir alanında Türkiye’nin bölgede merkez konumda olmasını istediklerini söyleyen Dönmez, yıl içerisinde yakaladıkları ivmenin de bu amaca hizmet ettiğine vurgu yaptı.

Binance Türkiye Genel Müdürü, “Binance Türkiye’nin kullanıcı sayısı bu yıl önemli oranda arttı. Günlük işlem hacmi ortalama 250 milyon dolar bandında gerçekleşti. İstihdamımızda da bu yıl yüzde 40 artış yaşandı” dedi.

“Binance Demek, Kullanıcı Güvenliği Demek”

Piyasada en çok soru işareti yaratan kullanıcı güvenliği meselesine de değinerek şöyle açıklama yaptı:

“Her şeyden önce Binance demek, kullanıcı güvenliği demek. Kullanıcılarımız yaptığımız işin tam merkezinde yer alıyor. Bu yüzden de onlar için en gelişmiş güvenlik kontrollerini, veri gizlilik protokol ve kontrollerini tüm Binance ekosisteminde ciddiyetle hayata geçiriyoruz.” (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın