Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance Stablecoin’i BUSD için Verdiği Desteği Durduracak

Kripto para borsası Binance, daha önce Paxos için almış olduğu kararı, stablecoin’i olan BUSD için aldı. Borsa BUSD için desteği sona erdirecek.
Binance Stablecoin’i BUSD için Verdiği Desteği Durduracak
Yorum

Dünyanın işlem hacmi olarak en büyük kripto para borsası Binance, ihraç ettiği Binance USD’ye (BUSD) verdiği desteği sonlandırma kararı aldı. Borsa kullanıcılarından, BUSD varlıklarını dönüştürmelerini istedi.

Açıklamaya göre Şubat 2024’e kadar BUSD desteğini kademeli olarak durdurulacak ve bu tarihte bir diğer stablecoin olan Paxos’a da bu tarihte desteğin sonlandırılması kararı alınmıştı.

Binance yaptığı açıklamada, kullanıcıları BUSD bakiyelerini Hong Kong merkezli tröst şirketi First Digital Group tarafından Haziran ayında piyasaya sürülen ve Binance’de ilk kez geç listeye alınan bir stablecoin olan First Digital USD (FDUSD) ile takas etmeye veya BUSD bakiyelerini dönüştürmeye çağırdı.

Binance, 6 Eylül’de BUSD’yi ödünç verilebilir varlık listesinden çıkaracak ve 7 Eylül’de Binance-peg BUSD tokenlarının BNB Chain, Avalanche, Polygon ve Tron aracılığıyla çekilmesini durduracak.

BUSD, bu yılın Şubat ayında New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından Paxos’a ihraç durdurma emri verildiğinde düzenleyici bir baskının ortasında kalmıştı.

Binance daha sonra ABD düzenleyicisi Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından federal yasalara aykırı olarak kayıtsız kripto türevleri ürünleri sunduğu iddiasıyla dava edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%