Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance Smart Chain, Ethereum’un Değer Kazanmasını Engelliyor

Son günlerde Binance Coin’in yükselişindeki başlıca faktörün Binance Smart Chain olduğu belirtiliyor.
Binance Smart Chain, Ethereum’un Değer Kazanmasını Engelliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son haftalarda başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerinin büyük bölümü boğa piyasasının etkisiyle yükselişini sürdürdü. Kripto para borsası Binance’ın kendi coini BNB ise son günlerin en hızlı tırmanan dijital varlıkları arasında yer alıyor. BNB’nin bu yükselişinde Binance Smart Chain altyapısının önemli rol oynadığı belirtiliyor. Projenin kullanım oranının artması yatırımcıların Ethereum’dan kaçarak BNB’ye geçmesine neden oluyor.

Sistemin işlem maliyetleri Ethereum’un maliyetine göre çok daha düşük seviyede. BSC’de 300 dolarlık BNB işleminin yatırımcılara maliyeti 0.01 dolar olarak gerçekleşiyor. Bu durum ETH’de 21 dolar seviyesinde. Blockchain’den gelen veriler günlük işlem sayısı BCS’de Ethereum’da gerçekleşenden 2 kat fazla olduğunu gösteriyor.

BNB Düşük İşlem Ücretleri ile İlgi Görüyor

BNB Düşük İşlem Ücretleri ile İlgi Görüyor

Binance Akıllı Zincir tabanlı merkezi olmayan finans uygulamalarının, Ethereum tabanlı rakiplerden daha düşük ücretler nedeniyle yoğun bir ilgi gördüğü belirtiliyor. Kripto evrenindeki pek çok gözlemci, BNB’nin 2 numaralı kripto varlığı olarak ETH’yi geçebileceğini tahmin ediyor. Daha fazla insanın Binance tabanlı DeFi uygulamalarına geçmesi halinde bu durumun gerçekleşmesi sürpriz olmayacaktır.

BNB artan ilgi ile beraber bu ay içerisinde yüzde 580’den fazla artış gösterdi. Bugün yaşanan geri çekilmenin etkisiyle BNB 260 – 270 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ethereum ise 2 bin doları geçtikten sonra geri çekildi ve 1.800 dolara kadar düştü. Uzmanlara göre ETH’nin yüksek işlem ücretleri büyümesinin önündeki en büyük engel.

GCM Yatırım Banner

ETH tarafında ise Ethereum 2.0 teknolojisinin geliştirme çalışmaları sürüyor. Bu altyapı yüksek işlem ücretlerinin önüne geçmiş olacak. Ethereum 2.0’un Temmuz ayı içerisinde kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın