Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance LUNC Terra Classic Fiyatını Uçurdu! Fiyat Nereye Gidecek?

Son haftaların en çok dikkat çeken kripto para birimlerinin başında gelen LUNC, Binance açıklaması ile tekrar gaza bastı! Detaylar haberde;
Binance LUNC Terra Classic Fiyatını Uçurdu! Fiyat Nereye Gidecek?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son dönemin tartışmalı kripto para birimi Terra Classic (LUNC) için işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası konumundaki Binance’ten önemli bir açıklama geldi. Açıklamada LUNC alım ve satım işlemlerinde toplam arzı indirgemek için bir yakma mekanizması uygulanacağı belirtildi.

LUNC ile ilgili tüm alım ve satım ücretlerinin, topluluk tarafından meydana getirilmiş bir LUNC yakım adresine gönderileceği ifade edildi.

Binance LUNC Topluluğunun Sesine Kulak Verdi

Binance böylelikle şirket CEO’su Changpeng Zhao’nun geçtiğimiz günlerde getirdiği öneriden vazgeçip topluluğun sesine kulak vermiş oldu. Zhao, LUNC toplam arzını indirgemek ve fiyat performansını düzeltmek için işlemlerden yüzde 1.2 oranında bir vergi toplanmasını ve bu verginin LUNC tokenlarını yakmak için kullanılmasını önermişti. İşlemlerdeki vergi yakım mekanizmasının uygulanıp uygulanmamasını işlem gerçekleştirilirken kullanıcının tercihine bırakılmasınını düşündüğünü söylemişti.

CEO’nun bu önerisinin ardından topluluktan pek çok farklı tepki gelmiş ve bu durum kripto para borsasını, kullanıcı kaybı yaşamaya yönelik endişelere sevk etmişti.

Binance’in bugün resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyurmuş olduğu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

GCM Yatırım Banner

“Binance borsası, topluluğun önerisine cevap olarak tüm alım ve satım ücretlerini, LUNC spot ve marj alım satım çiftlerini LUNC yakım adresine göndererek yakmak amacıyla bir yakma mekanizması uygulamaya koyacaktır. Yakılacak belirli LUNC miktarı, USDT cinsinden eş değer değeri ve zincir üstü işlem kimliği, bir sonraki duyuruya kadar her hafta güncellenmiş olacaktır.”

CZ’den Konuyla İlgili Açıklamalar Var

Binance borsasının resmi açıklamasıyla birlikte CZ’den de konuya dair bazı açıklamalar geldi. Ünlü CEO, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Cuma günü gerçekleşen AMA etkinliğinden bu yana LUNC topluluğunun vergi yakma taleplerini nasıl daha iyi destekleyebileceklerine dair bir dizi tartışma yaptıklarını söyledi. Ve bunun sonucunda durumun kullanıcıların tercihine bırakılması önerisinin rafa kalktığını açıkladı.

LUNC topluluğun önceki önerisinin getirmiş olduğu yaklaşımdan memnun olmaması, gelişmesinin biraz zaman alacak olması ve yatırımcıların buna oy vermemesiyle nasıl olsa işe yaramayacağının ortaya çıkması söz konusu öneriden vazgeçilme nedenleri olarak sıralandı.

CZ bu noktaları vurguladıktan sonra açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

“Önerimiz olan kullanıcıların tercihine bırakma yerine, Binance’te LUNC/BUSD ve LUNC/USDT spot ve marj ticaret çiftlerinde toplanmış olan tüm alım satım ücretlerini yakma konusunda karar kıldık. Ücretler LUNC’a dönüştürülecek ve ardından yakma adresine gönderilecektir. Bu şekilde tüm kullanıcılara karşı adil olabileceğimizi düşünüyoruz. Ticaret deneyimi ve likidite aynı kalır ve Binance, LUNC topluluğunun arzu ettiği gibi tokenın arz azalmasına hala katkıda bulunabilir.”

LUNC Fiyatı Hızlı Yükseliyor

Binance duyurusunun ardından hızlı bir yükseliş içine geçen LUNC, son 24 saat baz alındığında yaklaşık yüzde 35’lik bir artış kaydetti. Haber yazımı esnasında 0,00030510 dolardan işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinGecko

Interpol’ün, Terra Labs kurucusu Do Kwon’a yönelik kırmızı bülten çıkarması fiyatı olumsuz etkilerken, bu gelişme ile son saatlerde yaşanan kayıpların önüne geçilmiş oldu.

Bununla birlikte topluluk üyeleri arasında “LUNC 0.01 dolar olur mu?” sorusu sorulmaya devam ediyor. The Coin Perspective verileri, projenin 0.01 dolarlık fiyat noktasını görebilmesi için yaklaşık olarak 68.3 milyar dolarlık bir piyasa değerine ihtiyaç duyduğunu ortaya çıkarmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.