Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance Kripto Sektörünü Kurtarmak için 1 Milyar Dolar Fon Ayırıyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto ekosisteminde sıkıntı yaşayan projeler için yeni bir fon hazırladıklarını duyurdu. Detaylar haberde...
Binance Kripto Sektörünü Kurtarmak için 1 Milyar Dolar Fon Ayırıyor
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, son dönemde ekosistemde yaşanan zorlukları tamir etmek adına harekete geçiyor. Borsanın CEO’su Changpeng Zhao (CZ), dijital varlık sektöründe sıkıntılı varlıkların potansiyel satın alınması için yaklaşık 1 milyar dolarlık bir fon hazırladıklarını söyledi.

CZ bu fonun yeterli olmaması halinde daha fazlası ayrıabileceklerini belirtti. Zhao, kripto için bir kargaşa döneminde önemli bir figür oldu. Daha önce FTX’in iflas sürecinin öncesinde yapmış olduğu paylaşımlar ile süreçte öne çıkan isimler arasındaydı. FTX ve Alameda Research’in durumunun riskli olduğuna dikkat çekmişti.

Binance, FTX’in kaotik bir şekilde iflasa sürüklenmesinin ardından dünyanın en büyük kripto ticaret platformu konumunu sağlamlaştırdı.

Zhao, Binance’in likidite sıkışıklığı yaşayan güçlü projelere yardımcı olmak için bir endüstri kurtarma fonu planladığını söyledi. Kripto para ekosisteminin baş kutarıcılarından biri olarak görülen CZ, amacının FTX’in silinmesinden kaynaklanan bulaşmayı engellemek olduğunu söyledi.

CZ fonla ilgili bir blog yazısının yakında geleceğini ve Binance’in bir dizi sektör oyuncusuyla bu konuda konuştuğunu vurguladı. Farklı sektör oyuncularının istedikleri gibi katkıda bulunacakları gevşek bir yaklaşımla ilerleyeceklerinin altını çizdi.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre, bu yılki derin kripto düşüşü, Zhao’nun kişisel servetinden yaklaşık 80 milyar doları sildi. CZ buna rağmen 15 milyar dolar ile hala kriptodaki diğer aktörlerden daha zengin konumda olmaya devam ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%