Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance El Salvador’da Kripto Lisansı Alarak Bir İlke İmza Attı

Binance, El Salvador’da tam kripto lisansına sahip oldu ve bunu yapan ilk borsa oldu. Ayrıntılar geliyor...
Binance El Salvador’da Kripto Lisansı Alarak Bir İlke İmza Attı
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, El Salvador’da iki lisans aldığını ve Orta Amerika ülkesinde “ilk tam lisanslı” platform olduğunu söyledi. İki lisans, El Salvador Merkez Bankası tarafından verilen Bitcoin Hizmet Sağlayıcı (BSP) lisansı ve El Salvador Ulusal Dijital Varlıklar Komisyonu tarafından verilen ilk geçici olmayan Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcı (DASP) lisansı, Binance’in kişiye özel teklifler sunmasına olanak tanıyor.

Borsadan bir yetkili açıklamasında, “Binance zaten El Salvador’da hizmet veriyordu, ancak yalnızca bir denizaşırı borsa aracılığıyla” diye konuştu. Sözcü, lisansların artık şirketin hizmetlerini genişletmesine izin verdiğini de sözlerine ekledi.

Binance Kolombiya, Orta Amerika ve Karayipler genel müdürü Daniel Acosta yaptığı açıklamada, “Bu lisanslar, Binance’in El Salvador’daki müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış seçenekler de dahil olmak üzere sunulan ürün ve hizmetleri genişletmesine olanak tanıyor.” ifadelerini kullandı.

Lisansın, ülkede kripto varlıklarının benimsenmesini desteklemek, finansal katılımı, yeniliği teşvik etmek ve müşteri korumasını sağlamak için hükümet yetkilileriyle yakın iş birliği yapmak için de harika bir fırsat olduğun sözlerine ekledi.

El Salvador, 2021’den beri kriptoyu destekliyor. O zamanlar, dünyada Bitcoin’i yasal bir ödeme aracı olarak tanıyan ilk ülke oldu. Bu yılın başlarında ülke, Bitcoin dışındaki dijital varlıkların çıkarılması için de bir yasa çıkardı.

Yasa, Bitcoin dışındaki dijital varlıklara odaklanan hizmetler sunmak veya işlem yapmak isteyen tokenize menkul kıymetler, altcoinler ve işletmeler için kesin bir düzenleyici çerçeve getirdi.

El Salvador lisansları ile Binance artık Fransa, İtalya, İspanya, İsveç ve Dubai dahil olmak üzere dünyadaki 18 pazarda düzenleyici onaylara ve tescillere sahip. Borsa bunun diğer tüm kripto borsalarından daha fazla olduğunu belirtiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%