Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance CEO’su AB’nin Önerdiği Kripto Düzenlemesini Değerlendirdi

Binance CEO’su CZ, Avrupa Birliği’nin MiCA düzenlemesinin bazı alanlarda katı kurallara sahip olduğunu düşünüyor. Detaylar geliyor…
Binance CEO’su AB’nin Önerdiği Kripto Düzenlemesini Değerlendirdi
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, (CZ) Avrupa Birliği tarafından hazırlanan Kripto Varlıklar Piyasası (MiCA) düzenlemesine dair görüşlerini paylaştı. Blockchain Week Paris etkinliğinde konuşan CZ, Fransa’nın başkentinin, kripto finans merkezi olduğunu söyledi.

CZ, AB’nin geçtiğimiz haftalarda tanıttığı MiCA düzenlemesinin stabil paralar üzerinde katı kurallar içerdiğini belirtti. Taslakların, piyasadaki likiditenin yüzde 75’ine sahip olan USD bazlı stabil paraları kabul etmediğini aktardı.

AB milletvekilleri, Haziran ayında kripto şirketlerinin 27 üye ülkede tek bir lisansla faaliyet göstermesine izin verecek olan MiCA’nın ana siyasi noktalarını kabul etmişti.

Stabil Paralar Soru İşareti

Sektördeki bazı kişiler, ödeme aracı olarak yaygın bir şekilde kullanılmaya başlayan stabil paralar üzerindeki yasal üst sınırın, özellikle euro ile fiyatlandırılmayan varlıklar için piyasayı kısıtlamasından endişe duyuyor.

Zhao MiCA’yı buna rağmen harika olarak nitelendirdi ve diğer yargı bölgelerinin kopyalaması için kripto düzenlemesinde küresel standart olarak görülmesini beklediğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

CZ ayrıca Paris’in, Avrupa’da ve dünyanın daha büyük bölümünde kripto için finans merkezi olduğunu ve Fransa’daki endüstrinin önümüzdeki beş yıl içinde daha düşük vergilerle patlama yaşamasını beklediğini söyledi.

Binance, Fransa’daki Operasyonlarını Büyütecek

Fransa, İngiltere, ABD ve hatta AB’deki birçok ülke gibi ülkelerle karşılaştırıldığında, tarihsel olarak yüksek düzeyde düzenlenmiş bir işgücü piyasasına sahip durumda.

Bu durum şirketlerin işe alım ve çıkarma süreçlerini daha maliyetli hale getirdi. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 2017’den beri sendikaların karşı çıktığı bu maliyetlerin bir kısmını hafifletmek için bir program başlattı.

Zhao, Binance’in Paris’teki operasyonları için yıl sonuna kadar 150 kişiyi daha işe almayı planladığını söyledi. Binance, Mayıs ayında Fransa’nın düzenleyicisinden, dijital varlık hizmet sağlayıcısı olarak lisans almıştı.

Diğer yandan ülkede yeni düzenlemelere yönelik hazırlıklar sürüyor. Hükümetin suç faaliyetlerini önlemek adına kripto varlıklara el koyma yetkisi istiyor. Yapılacak olan düzenleme ile geleneksel finans sistemindeki düzenlemenin kapsamına, kripto varlıkların eklenmesi planlanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın