Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance Borsasından Önemli Ethereum Duyurusu!

Kripto para dünyasının gözünün çevrildiği Ethereum Merge güncellemesi için geri sayım hızlanırken, Binance borsasından konuya dair önemli bir duyuru yapıldı. Detaylar haberde;
Binance Borsasından Önemli Ethereum Duyurusu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ethereum tarihinin en büyük güncellemesi Merge bu hafta gerçekleşiyor. Sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi halinde iş ispatı (PoW) konsensus mekanizmasından hisse ispatı (PoS) konsensus mekanizmasına geçişi sağlayacak olan güncelleme öncesinde Binance borsasından kullanıcılara önemli bir duyuru yapıldı.

Ağdaki güvenlik derecesini önemli biçimde yükseltecek ve blok zinciri üzerindeki geliştiricilere yeni özellikler getirip zincirin ölçeklenebilirliğini artıracak olan güncelleme öncesinde kullanıcılardan geliştiricilere kadar herkesin dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunuyor.

Merge Güncellemesi için Önlemler Devrede

Güncelleme, kripto para borsalarını da yakından ilgilendiriyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası konumundaki Binance borsası da Merge geçişine sayılı günler kala bir duyuru gerçekleştirdi.

Binance öncelikle, Ethereum’un PoW zincirinin PoS zincirine taşınacağı yükseltmenin 15 Eylül tarihinde 03.30 civarlarında gerçekleşeceğini bildirdi.

Güncelleme öncesinde bazı önlemler aldıklarını belirten Binance, buna neden olarak bir sert çatallanma sırasında yeni bir token oluşabilme ihtimalini gösterdi. Fiyat oynaklığına bağlı ortaya çıkabilecek alım-satım risklerini azaltmak ve sert çatallanma sırasında kullanıcı fonlarının güvenliğini artırmak hedefiyle bazı önlemlerin devreye sokulduğu açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Binance, ETH Yatırma ve Çekme İşlemlerini Askıya Alacak!

Borsadan yapılan açıklamanın devamında, ETH ve ERC-20 tokenlerinin yatırma ve çekme işlemlerinin Paris yürütme katmanı yükseltmesi için 15 Eylül tarihinde saat 03.00’ten itibaren askıya alınacağı belirtildi.

Ethereum Birleşmesinin Olası Senaryolarına Değinildi

Merakla beklenen Merge esnasında iki senaryonun gerçekleşebileceğini belirten Binance, yeni bir token’ın ortaya çıkmamasının ilk senaryo olduğuna işaret etti. Bu durumda, mümkün olan en kısa sürede ETH ve ERC-20 tokenleri için yatırma ve çekme işlemlerinin açılacağı belirtildi.

İkinci senaryo için ise zincirin, birbiri ile rekabet halinde iki zincire bölünüp yeni bir token ortaya çıkabileceğinden bahsedildi. Bu durumda, “ETH” borsa kodunun Ethereum PoS zinciri için kullanılacağı ve sonrasında azınlık olan zincirden çatallanan tokenin, kullanıcıların Binance TR hesaplarına 1:1 oranında yatırılacağı ifade edildi.

Ayrıca, güncellemenin ETH ve ERC-20 tokenlerinin alım-satımını etkilemeyeceği belirtildi. Ancak bir yandan, çekişmeli sert çatallanmalarda fiyat oynaklığının sıklıkla yüksek olması nedeniyle yeterli risk önlemlerinin alınması gerekliliği hatırlatıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın