Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BIMAS Yüzleri Güldürdü: Endekse BofA Desteği

BIST 100 endeksinin pozitif kapanış yaptığı 14 Mayıs’ta en çok yükselen hisseler BFREN, BIMAS ve AGROT olarak sıralandı. İşte detaylar;
BIMAS Yüzleri Güldürdü: Endekse BofA Desteği
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi, 14 Mayıs’ta Bank of America (BofA) tarafından Türk bankalarına yönelik yaptığı değerlendirmeyle güç kazandı. 10 bin puan üzerinde kalıcı olmayı başaran endeks, kapanışını yüzde 1,1 artışla 10 bin 173 puandan gerçekleştirdi.

Uzmanlar, borsada ana trendin yukarı yönlü olduğunu, gelebilecek kar satışlarının normal karşılanması gerektiğini belirtti. GCM Yatırım Araştırma Müdürü Kudret Ayyıldır, borada yükseliş trendinin devam ettiğini aktardı.

BIMAS Yüzleri Güldürdü: Endekse BofA DesteğiKaynak: Paratic Piyasalar

Borsada toplam işlem hacminin 103,7 milyar lira olarak gerçekleştiği günde sektör endeksleri arasında en çok kazandıranlar yüzde 6,8 ile spor, yüzde 3 ile ticaret ve yüzde 2,4 ile bankacılık, en çok düşen ise yüzde 2 ile teknoloji oldu.

Endekse dahil hisseler arasında en çok para girişi Bim Birleşik Mağazalar’da (BIMAS) gerçekleşti.
Bim’in 2024’ün ilk çeyreğini kapsayan bilançosu, aracı kurumlar tarafından beğenildi. 8 aracı kurum BIMAS için hedef fiyatını güncellerken en yüksek hedef fiyatı 618,8 TL Deniz Yatırım verdi. BIMAS günü yüzde 7 artışla 455,7 TL’den tamamladı ve tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdi.

GCM Yatırım Banner

BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında en çok yükselenler yüzde 10 artışla Bosch Fren (BFREN), yüzde 7 artışla BIMAS ve yüzde 6,2 artışla Agrotech Teknoloji (AGROT) oldu.

En çok gerileyen hisseler ise yüzde 8,8 düşüşle Emlak Konut GYO (EKGYO), yüzde 3,4 düşüşle Vakıfbank (VAKBN), yüzde 3 düşüşle Qua Granite (QUGR) olarak sıralandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın