Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA’dan Türk Bankaları için Yeni Rapor: Hedef Fiyatlar Yükseltildi

Bank of America analistleri tarafından hazırlanan son raporda, Türk bankalarının hisse senedi hedefleri yukarı yönde revize edildi. Detaylar geliyor...
BofA’dan Türk Bankaları için Yeni Rapor: Hedef Fiyatlar Yükseltildi
HABER GİRİŞ

Borsa son günlerde tarihi zirvelerine yakın seyrederken, yatırımcılar tarafından bankacılık hisseleri takip ediliyor. Yatırımcılar tarafından ABD’li banka Bank of America’nın (BofA) yaptığı işlemler ve paylaştığı raporlara büyük önem veriliyor.

BofA analistleri tarafından Türk bankacılık hisselerine yönelik yeni bir rapor paylaşıldı. Paylaşılan raporda Türk bankalarında hedef fiyat yükseltilirken, al tavsiyeleri korundu. BofA, Akbank için hedef fiyatını 66 TL’den 90 TL’ye, Garanti BBVA için 99 TL’den 136 TL’ye yükseltti.

Halkbank hedef fiyatı 9,5 TL’den 12,7 TL’ye yükselirken tavsiye ‘piyasa altı performans’ olarak korundu. İş Bankası’nın hedef fiyatı ise 16,80 TL’den 21 TL’ye yükseltildi. Bir diğer kamu bankası olan Vakıfbank’ın hedef fiyatı 19 TL’ye çıkarıldı.

XBANK saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

BofA’nın raporu sonrası borsada bankacılık endeksi (XBANK) yüzde 1,5’e yakın artış kaydetti. BIST 100 endeksi ise aşağı yönde hareket ediyor ve 10.000 puan seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor.

BofA raporunda, sıkılaşma önlemlerinin, hacimler ve marjlar üzerindeki etkileri göz önüne alındığında kısa vadede kârlılık açısından olumsuzluk yaratabileceği, bunun yanında normalleşme ve düşük özkaynak maliyeti temalı yatırım senaryosunu desteklediğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Bu yılın başında BofA tarafından paylaşılan bir diğer raporda, Türk bankalarına yatırımcı ilgisinin arttığına dikkat çekilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın