Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bilanço Sonrası Bir Kurum Daha SISE için Hedef Fiyat Açıkladı

Vakıf Yatırım, Şişecam için hisse başına hedef fiyatını 80 TL olarak korurken, endeks üstü getiri önerisini de devam ettirdi.
Bilanço Sonrası Bir Kurum Daha SISE için Hedef Fiyat Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (Şişecam), 4 Mart’ta 2023 yılına ait bilançosunu açıkladı. Türkiye’nin en sağlam şirketlerinden biri olan Şişecam, geçen yıl 151,9 milyar TL ile piyasanın beklentisinin üzerinde satış geliri açıkladı.

Şirketin net dönem karı ise 17,1 milyar TL oldu. Beklenenden daha iyi gelen bilanço sonrasında aracı kurumlar SISE hissesi için hedef fiyat güncellemesi yaptı.

Dün yapılan bilanço değerlendirmesinin ardından Deniz Yatırım SISE için hedef fiyatını 77,7 TL, tavsiyesini “AL” olarak korudu.

Şişecam Hisse Performansı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bugün ise Vakıf Yatırım’dan bir değerlendirme geldi. Vakıf Yatırım 6 Mart 2024 tarihli günlük bültende SISE için hisse başı hedef fiyatı 80 TL olarak sürdürdükleri belirtildi. Endeks üstü getiri ve uzun vadeli “AL” tavsiyesinin ise korunduğu açıklandı.

SISE hisse senedi fiyatı, saat 10.25’te yüzde 0,3 artışla 49,02 TL’den işlem görüyor. Dün belirgin bir düşüş göstererek endeksten yüzde 3,2 oranında negatif ayrışmıştı. Haftalık ve aylık dönemde negatif bölgede kalan hisse değeri, yıllık dönemde yüzde 6 gibi çok küçük bir oranda kazanç sundu.

GCM Yatırım Banner

Temettü kararı alan şirket ayrıca hisse başına net 0,646 TL temettünün 31 Mayıs tarihinde ödenmesini, 26 Mart tarihinde gerçekleşecek olan Genel Kurul’un onayına sunacağını bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın