Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bilanço Sonrası Arçelik Hissesinde Hedef Fiyat Yükseltildi

20 Ekim’de üçüncü çeyrek bilançosunu paylaşan Arçelik için güzel haber geldi. Aracı kurumlar şirketin hisseleri için 12 aylık hedefini yukarı yönlü revize etti. İşte detaylar;
Bilanço Sonrası Arçelik Hissesinde Hedef Fiyat Yükseltildi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da bilançosu açıklanan şirketler arasında yer alan Arçelik A.Ş (ARCLK) için hedef fiyatlar güncellendi. Şirketin 20 Ekim’de paylaştığı finansal sonuçlarında net karı yüzde 46, satışları ise yüzde 53 oranında artmıştı.

Vakıf Yatırım, şirketin bu çeyrekteki finansallarının hem operasyonel hem de net kar tarafında beklentilere paralel gerçekleştiğini belirtti. Şirket hisselerinin yılbaşından bugüne endekse paralel getiri performansı sergilediği ifade edildi. Arçelik için finansallar sonrasında hedef fiyatın 175,75 TL’den 178 TL’ye yükseltildiği açıklandı. Kısa vadeli endekse paralel getiri ve uzun vadeli “tut” önerisinin devam ettiği kaydedildi.

Garanti BBVA Yatırım, Arçelik için 12 aylık hedef fiyatını yaptığı revizyonlar neticesinde 175 TL’den 180 TL’ye yükseltti. Yeni hedef fiyat yüzde 19 artış potansiyeline işaret ederken endeks üstü getiri tavsiyesi endekse paralel getiri olarak güncellendi.

İş Yatırım, Arçelik için hedef fiyatını 202 TL’den 230 TL’ye çıkardı. Tavsiyesini “al” olarak korudu.

Halk Yatırım ise Arçelik için hedef fiyatını 188,1 TL’den 197,4 TL’ye yükseltti. Tavsiye “al” olarak sabit kaldı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

ARCLK, haber yazım itibarıyla yüzde 3 düşüşle 147 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 6,8, aylık yüzde 4,8 oranında düşüş görüldü. Yıllık artış ise yüzde 103 düzeyinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.