Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Big Chefs 2 Gün Dayanamadı! Seans Açılışıyla Devre Kesti

10 Mayıs’ta işleme başlayan Big Chefs hisseleri, tavan serisi şurada dursun, ikinci günden yüzde 10 düşüş gösterdi.
Big Chefs 2 Gün Dayanamadı! Seans Açılışıyla Devre Kesti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

14 Mayıs seçimlerine sadece üç gün kala hisse senedi piyasalarında tansiyon iyice tırmanmış durumda. Cumhurbaşkanı adaylarından gelen açıklamalar yakından izlenirken sözlü tartışmalar, adayların endişeleri artırmaya zemin hazırlayacak açıklamaları piyasada dengeyi iyice bozdu.

BIST 100 endeksi bu sabah nispeten pozitif performans gösterse de hisselerin çoğunda fiyatlar neredeyse iki yıl öncesine geri çekildi.

Bir diğer olumsuz tablo ise halka arz cephesinde yaşanıyor. Küçük yatırımcı bireysele eşit sistemiyle dağıtılan az sayıdaki lotlarıyla 6-7 gün giden tavan servisi ile birlikte kazanç elde ediyordu.

Fakat Nisan ayında arzı gerçekleşen CW Enerji, GraınTurk Tarım ve Europower gibi şirketler beklenen performansı gösteremedi.

Dün işleme başlayan Big Chefs hisseleri de ilk günden tavan bozdu.

Şirketin BIGCH kodlu payları 3-4-5 Mayıs tarihlerinde 22,50 liradan halka arz edildikten sonra dün işleme başladı. Seçim öncesi belirsizliğin artması ve insanların nakite geçme isteğiyle daha ilk günden tavan bozdu.

GCM Yatırım Banner

Bugün ise güne düşüşle başlayıp saat 10.02’de devre kesti. Hisselerdeki aşağı yönlü seyir devam ederken saat 10.54’te yüzde 9,70 oranında düşüş gösterdiği görülüyor.

Anlık fiyatı 22,30 lira ile halka arz fiyatının da altında olan şirket hisseleri en düşük 22,28, en yüksek 24,74’ü kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın