Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Biden Yönetimi Sınır Güvenlikleri için Büyük Ödenek Talep Ediyor

ABD Başkan Joe Biden, Ukrayna, İsrail, ABD’nin güney sınırı ve daha fazlası için 105 milyar dolarlık bir güvenlik yardım paketi talep etti. Detaylar geliyor...
Biden Yönetimi Sınır Güvenlikleri için Büyük Ödenek Talep Ediyor
HABER GİRİŞ

Biden yönetimi, Ukrayna, İsrail, Tayvan ve ABD’nin güney sınırının güvenlik ihtiyaçlarını desteklemek için Kongre’den 105 milyar dolardan fazla talepte bulundu. ABD Başkanı Joe Biden’ın paketteki en büyük talebi Ukrayna için 61 milyar doların üzerinde.

Dışişleri Bakanlığı tarafından sağlanan rakamlara göre, Rusya’nın Şubat 2022′de Ukrayna’yı tam kapsamlı işgal etmesinden bu yana ABD, güvenlik yardımı için 44 milyar dolar değerinde bir cephaneliği serbest bıraktı.

Biden ayrıca İsrail için 14,3 milyar dolar, Tayvan ve Hint-Pasifik güvenliği için 2 milyar dolar ve insani yardım için de 9 milyar doların biraz üzerinde bir yardım çağrısında bulunuyor. Bu talep, Temsilciler Meclisi GOP’un kimin konuşmacı olması gerektiği konusunda bölünmüş olması nedeniyle Kongre’deki işlerin durma noktasına geldiği bir dönemde geldi.

Ek olarak Beyaz Saray, sınır operasyonları için 6,4 milyar dolar talep ediyor. Talepte ayrıca ABD’de ölümcül aşırı doz dalgasına yol açan fentanil ile mücadele amaçlı çabalara yönelik yaklaşık 1,2 milyar dolar da yer alıyor.

Biden, İsrail ve Ukrayna’nın savaş çabaları için sağlanan ek fonlara dair açıklamasında, “Bu bütçe Amerikan birliklerini tehlikeden uzak tutmamıza, çocuklarımız ve torunlarımız için daha güvenli, daha barışçıl ve daha müreffeh bir dünya inşa etmemize yardımcı olacak” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.