Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Biden Putin’e Seslendi Nükleer Savaş Armageddon ile Sonuçlanabilir

ABD Başkanı Joe Biden, Putin’in önceki nükleer silah kullanımı sözlerine atıfta bulunarak, büyük felaket yaşanabileceği uyarısında bulundu.
Biden Putin’e Seslendi Nükleer Savaş Armageddon ile Sonuçlanabilir
HABER GİRİŞ

Rusya-Ukrayna savaşı yaşanırken dünya liderlerinden ses getiren açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak ABD Başkanı Joe Biden, önceki günlerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sarf ettiği sözlerle ilgili konuştu.

New York’ta düzenlenen Demokrat bağış toplantısında konuşan Biden, son gelişmelere atıfta bulunarak dünyanın son altmış yıl içerisinde nükleer felakete en yakın bir zaman diliminde olduğunu söyledi. Putin’in nükleer silah kullanma tehdidinin Küba Füze Krizi’nden bu yana en büyük tehdit olduğunu belirtti.

Putin’i oldukça iyi tanıdığını belirten Biden, taktik ve nükleer silahların kullanımı hakkında şaka yapmadığını, çünkü ordusunun savaş boyunca kötü bir performans gösterdiğini ifade etti. ABD Başkanı, Putin için çıkış yolunun ne olduğunu görmeye çalıştığını belirterek, Rusya’nın bugüne kadar hem gücünü hem de itibarını kaybettiğini söyledi.

Biden sözlerinin devamında, “Nükleer silah kullanıp da sonunda Armageddon ile sonuçlanmama diye bir şey olduğunu düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı. Armageddon, dünyanın sonu geldiğinde kıyamet savaşının olacağına dair bir kehanet olarak tanımlanıyor.

Biden’ın sözleri öncesinde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kısmı seferberlik ilan etmiş ve Batılı ülkeleri uyarmıştı. Putin uyarısında nükleer silah kullanmaktan çekinmeyeceğini belirtmişti.

GCM Yatırım Banner

Bu gelişmelerin ardından, Rusya, Ukrayna’da ayrılıkçı yerler olarak bilinen dört bölgeyi ilhak etmişti. Batılı ülkeler ise alınan bu ilhak kararı asla tanımayacağını belirtmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.