Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Biden, Avrupa Komisyonu’nun Veri Transferi Kararını Değerlendirdi

ABD Başkanı Joe Biden, Avrupa Komisyonu'nun ABD ile veri aktarımını gerçekleştirme sürecini memnuniyetle karşıladığını ifade etti. Detaylar haberde;
Biden, Avrupa Komisyonu’nun Veri Transferi Kararını Değerlendirdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD Başkanı Joe Biden, Avrupa Birliği’nin iki taraf arasındaki veri akışlarına yönelik yeterlilik kararını kabul etmesine ilişkin açıklamada bulundu. Biden, Avrupa Komisyonu’nun veri transferi konusundaki kararını memnuniyetle karşıladığını ifade etti.

Biden, Avrupa Komisyonu’nun Atlantik ötesine kişisel veri aktarımı yapan binlerce şirketi ilgilendiren yasal belirsizliği sona erdirmeyi amaçlayan yeni veri aktarım anlaşmasını duyurmasından duyduğu memnuniyeti yazılı bir açıklama ile dile getirdi.

Biden: Yakın İş Birliğinin Doruk Noktası

Duyurunun, ABD ile AB arasında yıllarca süren yakın iş birliğinin doruk noktasını temsil ettiğini söyleyen Biden, ortak demokratik değerler ve dünya vizyonu üzerine kurulu transatlantik ilişkisinin gücünü doğruladığının altını çizdi.

Ekonomik Fırsatlar Mesajı

Biden yaptığı açıklamada “Bu karar, güçlü veri gizliliği korumalarına olan ortak taahhüdümüzü yansıtmaktadır ve Atlantik’in her iki yakasındaki ülkelerimiz ve şirketlerimiz için daha büyük ekonomik fırsatlar yaratacaktır” ifadelerini kullandı.

ABD Devlet Başkanı, geçen yıl Ekim ayında ABD ve Avrupa arasında paylaşılan kişisel verilerin gizliliğini koruma konusunda yeni bir çerçeve uygulamak için bir yürütme emri imzalamıştı.

GCM Yatırım Banner

Yeni çerçeve, bir Avrupa mahkemesinin 2020’de önceki bir sürümü geri almasından bu yana Atlantik’teki veri korumalarında önemli bir boşluğu doldurmak için planlanmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.