Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Biden, Avrupa Komisyonu’nun Veri Transferi Kararını Değerlendirdi

ABD Başkanı Joe Biden, Avrupa Komisyonu'nun ABD ile veri aktarımını gerçekleştirme sürecini memnuniyetle karşıladığını ifade etti. Detaylar haberde;
Biden, Avrupa Komisyonu’nun Veri Transferi Kararını Değerlendirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Başkanı Joe Biden, Avrupa Birliği’nin iki taraf arasındaki veri akışlarına yönelik yeterlilik kararını kabul etmesine ilişkin açıklamada bulundu. Biden, Avrupa Komisyonu’nun veri transferi konusundaki kararını memnuniyetle karşıladığını ifade etti.

Biden, Avrupa Komisyonu’nun Atlantik ötesine kişisel veri aktarımı yapan binlerce şirketi ilgilendiren yasal belirsizliği sona erdirmeyi amaçlayan yeni veri aktarım anlaşmasını duyurmasından duyduğu memnuniyeti yazılı bir açıklama ile dile getirdi.

Biden: Yakın İş Birliğinin Doruk Noktası

Duyurunun, ABD ile AB arasında yıllarca süren yakın iş birliğinin doruk noktasını temsil ettiğini söyleyen Biden, ortak demokratik değerler ve dünya vizyonu üzerine kurulu transatlantik ilişkisinin gücünü doğruladığının altını çizdi.

Ekonomik Fırsatlar Mesajı

Biden yaptığı açıklamada “Bu karar, güçlü veri gizliliği korumalarına olan ortak taahhüdümüzü yansıtmaktadır ve Atlantik’in her iki yakasındaki ülkelerimiz ve şirketlerimiz için daha büyük ekonomik fırsatlar yaratacaktır” ifadelerini kullandı.

ABD Devlet Başkanı, geçen yıl Ekim ayında ABD ve Avrupa arasında paylaşılan kişisel verilerin gizliliğini koruma konusunda yeni bir çerçeve uygulamak için bir yürütme emri imzalamıştı.

Yeni çerçeve, bir Avrupa mahkemesinin 2020’de önceki bir sürümü geri almasından bu yana Atlantik’teki veri korumalarında önemli bir boşluğu doldurmak için planlanmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu