Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Beton Üretimi Yapan Şirket Teşvik Belgesini Aldı

Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP üzerinden lisansız güneş enerji santrali yatırımı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Beton Üretimi Yapan Şirket Teşvik Belgesini Aldı
HABER GİRİŞ

Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platofrmu (KAP) üzerinden GES Yatırımı Kapsamında Yatırım Teşvik Belgesi Alımı hakkında acıkmada bulundu.

Şirket, Kayseri ili Felahiye ilçesinde kurulması planlanan 14,998 MWe üretim hacmine sahip GES yatırımı ( Lisansız Güneş Enerjisi Santrali ) için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan teşviki belgesinin alındığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, “T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 20.10.2023 tarihli 560443 Teşvik Belge ve 1075106 Teşvik Belge ID numaralı 250.007.811 TL tutarlı ve 3 yıl süreli Yatırım Teşvik Belgesi alınmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Yatırım teşviki kapsamında, vergi indiriminden yüzde 70, yatırıma katkı oranı (YKO) yüzde 30, sigorta primi işveren hissesi 6 yıl, KDV istisnası destek tutarından yararlanılacak.

Şirketin borsada (BOBET) kodu ile işlem gören hisseleri yatırımcısına haftalık bazda yüzde 5,99, aylık bazda yüzde 24,4, değer kaybettirirken, yıllık bazda yüzde 321,85 değer kazandırdı. Hisseler saat 12.30 itibarıyla yüzde 1,94’lük düşüş ile 36,42 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.