Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Beton Şirketi Siparişi Aldı! Hisseler Güne Pozitif Başladı!

Geçen yıl halka arz olan beton şirketinin hisseleri, anlaşma haberiyle güne pozitif başladı. İşte şirketin yaptığı anlaşma ve hisselerin son durumu...
Beton Şirketi Siparişi Aldı! Hisseler Güne Pozitif Başladı!
HABER GİRİŞ

Geçen yıl yaşanan halka arz furyasına katılan şirketlerden biri olan Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., kurduğu yeni iş ilişkileri hakkında yatırımcıları bilgilendirmeye devam ediyor.

Şirket, yüzde 100 bağlı olduğu iştirakinin yaptığı anlaşmayı duyurdu. Yapılan anlaşmanın şirketin cirosunu ve karlılığını olumlu etkileyeceği belirtildi.

Yapılan açıklamada Meka İthalat İhracat Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’nin yurt dışı yerleşik üç şirketten beton santralleri siparişi aldığı belirtildi. Siparişin toplam bedelinin 845 bin 850 euro olduğu kaydedildi. Sipariş kapsamında beton santrallerinin üretimi ve tedarikinin şirket tarafından karşılanacağı belirtildi.

Dizayn, üretim, sevkiyat ve montaj işlemlerinin Haziran 2024 tarihine kadar tamamlanmasının planlandığı not edildi.

MEKAG Hisseleri Sözleşme Duyurusuyla Güne Pozitif Başladı

Meka Beton Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (MEKAG) anlaşma haberi ile güne yeşilleri yakarak başladı. Dün kapanışı 62,30 TL’den yapan hisseler, haftanın dördüncü gününde 64,05 TL’den açılışı yaptı.

GCM Yatırım Banner

Sonrasında düşüşe geçen hisseler 63 TL’den fiyatlandı.

2024 yılına güçlü bir giriş yapan hisseler son 5 haftadır kaybettiriyor. Hisselerin aylık kaybı ise yüzde 16’yı aştı. Haftalık kaybı yüzde 0,31 oldu. Geçen yıl en yüksek 93,8 TL’yi gören hisseler, kapanışı 58,05 TL’den yapmıştı.

Hisseler yeni yıla giriş yaptıktan sonra Şubat ayının ilk haftasında en yüksek değerine ulaşarak 91,45 TL’yi görmüştü. MEKAG hisseleri sonrasında düşüşe geçti. Hisseler geçen yıl Ekim ayında 25 TL’den halka arz olmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.