Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Beton Şirketi Güney Amerika Pazarında Bayilik Aldı

Yatırımcısının stres seviyesini yukarıda tutan Meka Beton’dan yurt dışı hamleleri gelmeye devam ediyor. Şirket, Amerika pazarında varlık göstereceğini duyurdu.
Beton Şirketi Güney Amerika Pazarında Bayilik Aldı
HABER GİRİŞ

Geçen hafta yurt dışından aldığı yeni siparişle hisselerini pozitif bölgeye taşıyan Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den bayilik sözleşmesi haberi geldi. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı bildirimde, Güney Amerika pazarında distribütörlük sözleşmesine imza attığını kaydetti.

Açıklamada, şirketin yüzde 100 şirket payına sahip olduğu bağlı ortaklığı Meka İthalat İhracat Pazarlama ve Ticaret A.Ş. ile yurt dışındaki yerleşik bir şirket arasında bugün Güney Amerika pazarında distribütörlük sözleşmesi yapıldığı aktarıldı.

Söz konusu sözleşme içeriğinin kırma eleme tesisi satışı konusunda olduğu ve satışa konu olacak ürünlerin hem üretim hem de tedarikinin Meka Beton tarafından karşılanacağı bilgisi paylaşıldı.

Meka Beton Hisse 28.02.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Geçen yıl Ekim ayında 25 TL’den halka arz olan MEKAG kodlu şirket hisseleri son günlerde negatif bölgeden ayrılmadı.

Aylık yüzde 3, haftalık ise yüzde 5’in üzerinde düşen MEKAG, bugün de geri çekildi. Kapanışı yüzde 4’ün üzerinde ekside yapmaya hazırlanan hisseler 71,4 TL’den kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın