Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Best Buy Hisseleri %6 Yükselişle S&P 500’ün Yıldızı Oldu

Çeyreklik kazançlarında beklentileri aşarken hisseler S&P 500’ün en güçlü yükselişini kaydetti.
Best Buy Hisseleri %6 Yükselişle S&P 500’ün Yıldızı Oldu

Açılış öncesinde de yükselişle hareket eden Best Buy hisseleri, zilin çalınmasının ardından da primli işlem gördü. Duyarlılık, hem piyasalardaki genel olumluluk hem de Best Buy tarafından yayımlanan çeyreklik kazanç raporuyla yönlendirildi.

ABD’li elektronik eşya perakende zincirinin dün 112,16 dolarda kapanış yapan hisseleri, 24 Ağustos seansına 117,25 dolarla başladı.

TSİ 17.15’te yüzde 6,50 kazançlı işlem gören BBY kodlu hisselerin gün içi hareket aralığı 116,37 – 120,17 dolar oldu.
Best Buy Hisse Yükseliş
Kaynak: Marketwatch

Yükseliş, hisseleri Amerikan hisse senedi piyasasının büyük bölümünü kapsayan S&P 500 Endeksi’nin yıldızı haline getirdi. Hisselerin 5 günlük getirisi yüzde 7,50’ye yaklaşırken bir ayda yüzde 4 değerlendi. Yıl başından bu yana ise yüzde 19 artış kaydetti.

Kazanç raporunun detaylarında Best Buy ikinci çeyrek mali satışlarının yaklaşık yüzde 20 arttığını söyledi. Aynı zamanda Tüketici mali yılın ikinci yarısı için görünümünü yükseltti.

Best Buy CEO’su Corie Barry yaptığı bir açıklamada; “uzun vadede, temelde sadece iki yıl önce beklediğimizden daha güçlü bir konumdayız, teknolojiye duyulan ihtiyaçta çarpıcı ve yapısal bir artış oldu” dedi.

Hisse başına kazanç 1,85 dolarlık beklentilere kıyasla 2,98 dolar olurken gelir de 11,49 milyar dolarlık beklentiyi aşarak 11,85 milyar dolar oldu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum