Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bernstein: Kripto Çöküşlerindeki Alımların Muazzam Getirileri Oldu

Bernstein araştırma raporunda kripto piyasasının geçmiş çöküş dönemlerine atıfta bulundu ve alım getirilerine dikkat çekti. Detaylar haberde...
Bernstein: Kripto Çöküşlerindeki Alımların Muazzam Getirileri Oldu
HABER GİRİŞ

Aracı kurum Bernstein tarafından paylaşılan bir araştırma raporu, 2022’deki kripto çöküşünden önce dijital varlık piyasasının önceki iki kripto kışına tanık olduğunu ve bu tür dönemlerde satın almanın getirilerinin muhteşem olduğunu içeriyor.

Firma Bitcoin’in geçen yılki düşüşüne rağmen, en büyük kripto para biriminin 2014’teki en düşük seviyesinden yaklaşık 60 kat ve 2018’deki dip seviyesinden kabaca beş kat arttığını belirtiyor. Ethereum ise bu dönemde yüzde 68’lik düşüşe rağmen 2018’in en düşük seviyelerinden 14 kat artış kaydetti.

Bernstein: Kripto Yeniden Ayağa Kalkıyor

Raporda, kripto endüstrisinin en düşük seviyelerden mücadele etme ve yeniden ayağa kalma konusunda güçlü bir geçmişi olduğuna yer verildi.

Analistler Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, “Kripto, geniş ölçüde olgunlaşan bir teknoloji ortamında, sınır teknolojisi benzeri büyümeyi izleyebilen birkaç endüstriden biri olabilir” ifadelerine yer verdi.

Notta, yatırımcıların kriptonun uzun vadeli tüketici benimsemesine odaklanmaya devam etmesi gerektiği ve bu benimsemenin, blockchain uygulamaları giderek daha yaygın hale geldikçe internetin büyümesini yansıtması gerektiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Blok zincirleri ölçeklendikçe ve uygulamalar olgunlaştıkça, Bernstein aylık kullanıcı tabanının uzun vadede 100 kata kadar artmasını bekliyor. Raporda kripto endüstrisinin daha fazla sermayeyi ve ana akım katılımı teşvik edecek birkaç düzenleyici adımı kabul ederek, alanı büyütmeye odaklanması gerektiğine yer verildi.

Bernstein’in raporu, kripto para piyasasının 2022 boyunca yaşadığı tarihi düşüşün ardından hazırlandı. Piyasa Kasım 2021’de 3 trilyon dolar zirvesini gördükten sonra büyük kayıplar yaşadı ve an itibarıyla 800 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.