Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Berkshire Hathaway Son Çeyrekte Kazanç Düşüşü Bildirdi

Warren Buffet’in holding şirketi Berkshire Hathaway, 2022'nin son çeyrek raporunu paylaştı. Detaylar haberde…
Berkshire Hathaway Son Çeyrekte Kazanç Düşüşü Bildirdi
HABER GİRİŞ

Berkshire Hathaway, enflasyonist baskıların yarattığı olumsuz etki ile dördüncü çeyrekte faaliyet kârında düşüş bildirdi. Açıklamaya göre Berkshire Hathaway’in 2022′nin dördüncü çeyreğinde faaliyet karı toplam 6,7 milyar doları buldu.

Bu, karın toplam 7.285 milyar dolar olduğu bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7.9 düşüşü temsil ediyor. Faaliyet kazançları, holdingin sahip olduğu işletmelerden elde edilen toplam karı ifade ediyor.

Yıl için holdingin işletme kazancı 30.793 milyar dolara ulaşırken, bir önceki yıla kıyasla yüzde 12’lik bir artış görüldü. Bu arada Berkshire, dördüncü çeyrekte hisseleri geri almak için 2.855 milyar dolar kullandı. Bu, hisse geri alımlarının yaklaşık 6,9 milyar doları bulduğu bir önceki yılın aynı döneminden daha düşük bir oranı temsil ediyor.

Berkshire’ın nakit stoğu 2022′nin dördüncü çeyreğinde 128.651 milyar dolara yükseldi. Bu, üçüncü çeyrekteki yaklaşık 109 milyar seviyesinden yükseliş anlamına geliyor.

Buffet Hissedarlara Seslendi

Milyarder isim Warren Buffett, yıllık hissedar mektubunda, Berkshire’ın sayısız işletmesiyle birlikte bir gemi dolusu nakit ve ABD Hazine bonoları tutmaya devam edeceğini söyledi. Şirketteki gelecekteki CEO’ların net varlıklarının önemli bir kısmının Berkshire hisselerinde olacağını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Buffett mektubunda, “Mali panikler ve benzeri görülmemiş sigorta kayıpları da dahil olmak üzere uygunsuz zamanlarda herhangi bir rahatsız edici nakit ihtiyacına yol açabilecek davranışlardan kaçınacağız” ifadelerini kullandı.

Hissedarların kazançlarını alıkoyarak tasarruf etmeye ve gelişmeye devam edeceklerini belirten Buffet, Berkshire’da bitiş çizgisi olmayacağını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın