Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Beklenen Polis Maaşı Promosyon Miktarı Belli Oldu!

EGM, kamuoyunun beklediği yeni promosyon protokolünün karara bağlandığını duyurdu. Yeni protokol 1 Kasım'da yürürlüğe girecek. Haberin detayları;
Beklenen Polis Maaşı Promosyon Miktarı Belli Oldu!
Yorum

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından bugün yapılan duyuruda polis maaşlarındaki promosyon protokolü, 18 Mart tarihinde 5 yıllık süre ile Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş ile imzalandığı hatırlatıldı. Söz konusu protokolün tüm personeli kapsayacağı kaydedilmişti.

Ödemelerin 300 TL olması ve enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için her altı ayda bir memur maaş zammı oranında artırılması şartının getirildiği anımsatıldı.

Eylül başında bildirilen yeni düzenlemenin, 2022 yılındaki memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine revize edildiği duyuruldu.

Promosyon Protokolündeki 5 Yıllık Süreç 3 Yıla Çekildi

Vakıfbank ile yaklaşık 3 ay süren görüşmelerin yapıldığı paylaşılarak, maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girildiği belirtildi. Görüşmelerin sonucunda protokolün revize edildiği açıklandı.

Revize edilen yeni promosyon protokolünün süresinin 3 yıl olarak belirlendiği ve tek seferde, her personele peşin ve eşit olacak şekilde kesintisiz 27 bin lira ödeme yapılmasının karara bağlandığı vurgulandı.

Yeni protokolün 1 Kasım tarihinde yürürlüğe gireceği söylendi. Vakıfbank ile önceden yapılan ve süresi dolmamış promosyon protokollerinin de iptal edilerek yeni protokole dahil edileceğinin bilgisi verildi.

Vakıfbank dışındaki bankalarla süreci devam eden protokollerin ise sözleşme tarihlerinin sonunda söz konusu yeni protokole dahil olacağı açıklamada yer aldı.

Türk Polis Teşkilat Tarihinin En Yüksek Promosyon Ödemesi

Eylül ayının başında EGM, polis maaşı promosyon tutarını 104 liradan 300 liraya çıkarıldığını duyurmuştu. Artış oranının yüzde 188 olduğuna dikkat çekmişti.

EGM tarafından yapılan yazılı açıklamada, söz konusu promosyon tutarının Türk Polis Teşkilat tarihinin en yüksek promosyon ödemesi olduğunun altını çizmişti.

Promosyon ödemelerindeki memur maaş zammı oranındaki artışın ise gelecek yılın Ocak ayından itibaren geçerli olacağının bilgisini paylaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu