Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Beklenen Konut Kampanyası için Tarih Verildi!

Konut kredilerinde faizi düşürecek kampanya için tarih netleşti. Bu hafta kamuoyuyla paylaşılacak kampanyaya dair bilgiler haberimizde;
Beklenen Konut Kampanyası için Tarih Verildi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Konut piyasasında uzun bir süredir yaşanan durgunluğa yeni yılda getirilen çözüm, düşük faizli kredi imkanı oldu. Alt, orta ve üst gelir gruplarındaki müşteriler için özel olarak oluşturulacak konut kredilerinin Aralık ayında açıklanması beklenirken ev almak isteyenler için müjde, yeni yılda geldi.

‘Orta Gelirliye Yönelik Konut Kampanyası’nın, 4 Ocak Çarşamba günü, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un düzenleyeceği ortak basın toplantısında açıklanacağı duyuruldu.

Çarşamba günü saat 10.00’da yapılacak toplantının bilgisi, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, iki bakanın kampanyanın içeriği hakkında bilgi vereceği bildirildi.

Bakan Kurum, Konut Arzını Artıralım Demişti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, daha önce yaptığı açıklamada, ev sahibi olmak isteyen vatandaşların yaşadığı sorunlara çözüm niteliğinde bir çalışma yürütüldüğünü paylaşmıştı.

GCM Yatırım Banner

Kurum, “Bir taraftan konut arzını artıralım, yüklenicilerimiz, geliştiricilerimiz yeni projeleri yapsınlar, diğer taraftan da evini yeni alacak kardeşlerimize, orta gelire Ankara, İstanbul, İzmir’de yaşayan memur kardeşlerimize bu imkanı tanıyalım istiyoruz” demişti.

BETAM: Kiralık Konut Fiyatları Yüzde 170’e Yakın Arttı

Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi’nin (BETAM) son paylaştığı araştırma sonuçlarına göre konut piyasasındaki ateş 2022 yılında üst noktaya kadar taşınmıştı.

BETAM’ın 2022 Kasım dönemine dair kiralık konut piyasası raporunda ülke genelinde kiralık konut ilan metrekare fiyatında yıllık bazda yüzde 168 artış görülmüştü.

Kiralık konutlardaki il bazlı fiyat hareketleri ele alındığında metrekare fiyatları; yüzde 147,7 artışla İstanbul’da 94,1 TL, yüzde 150 artışla Ankara’da 45 TL ve yüzde 160 artışla İzmir’de 65 TL olarak kayda geçmişti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.