Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bekir Bozdağ: Mart Ayında Seçim Kararı Alınacağını Tahmin Ediyorum

Seçim sürecinin yaklaşmasıyla birlikte hükümet yetkilileri açıklama yapmaya başladı. Bozdağ, tarihin Mart ayında netleşeceğini aktardı. İşte detaylar;
Bekir Bozdağ: Mart Ayında Seçim Kararı Alınacağını Tahmin Ediyorum
HABER GİRİŞ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Haber Global TV’de kritik açıklamalarda bulunarak seçim sürecine yönelik bilgiler verdi. Bozdağ, seçimlerle ilgili önemli düzenlemelerin hem anayasada hem de seçim kanunlarında yer aldığını ifade etti ve seçim kanunlarında yapılan değişikliklerin bu yıl içinde yapılan seçimlerde uygulanmayacağını paylaştı.

Bozdağ “Bazıları bunun seçim sürecinin başlangıcını kast ettiğini söylüyor. Burada kasıt, seçimin yapıldığı tarihe göre yapılır.” şeklinde konuştu.

Tarihle ilgili herkesin bir değerlendirme yaptığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtemelen Mart ayında bu yönde bir karar alacağını tahmin ettiğini belirtti.

Muhalefetin söylemlerini eleştiren Bakan, “Mayıs’ın hangi tarihi olursa olsun bir yıl doluyor. Barajı da 7’ye indirdik. Bunların dediği olursa, barajla ilgili kısım da uygulanmayacak. Barajı indiren uygulamanın olmasını istiyorlar mı istemiyorlar mı?” dedi.

Anayasanın bu konuda doğru kavramı kullandığını, konuyu seçimin yenilenmesi olarak ele aldığını paylaştı. Zaten seçim kararı alındığında anayasal ifadenin seçimin yenilenmesi olduğunu, ancak seçimin yapılması gereken tarihten öne çekilmesinin yenileme gerçeğini ortadan kaldırmayacağını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Seçim için konuşulan ayın Mayıs olduğunu, buna erken seçim demenin erken seçim ile ilgili kavramları doğru kullanmamak olacağını aktardı.

Erdoğan, geçtiğimiz gün AKP Grup Toplantısı’nda konuşarak seçim tarihi için 14 Mayıs’a işaret etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.