Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BDDK’nın Yeni Başkanı Şahap Kavcıoğlu Oldu

2021 yılından beri Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası olarak görev yapan Şahap Kavcıoğlu, BDDK’nın yeni başkanı oldu. İşte detaylar;
BDDK’nın Yeni Başkanı Şahap Kavcıoğlu Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Yeni dönemde bakanlıklar ve kurumlarla ilgili atamalar devam ediyor. 20 Mart 2021’den bu yana Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) olarak görev yapan Şahap Kavcıoğlu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun yeni başkanı oldu.

BDDK, Bankacılık Kanunu kapsamındaki düzenlemelerde belirtilen görev ve yetkileri üstlenirken kuruluşların faaliyetlerini güvenli ve sağlam bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor. Kredi sisteminin etkin şekilde çalışmasını, tasarruf sahiplerinin hak ve menfaatlerini korumanın yanında finansal piyasaların gelişmesine ve istikrara kavuşmasında görev üstleniyor.

Şahap Kavcıoğlu Kimdir?

1967’de Bayburt’ta doğan Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi ve İstanbul Üniversitesi Muhasebe Enstitüsü’nden denetim mezunu olarak mezun oldu. Bunların yanında İngiltere’de Hasting College’ta işletmecilik üzerine eğitim gördü.

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde yüksek lisansını ve doktorasını tamamlayan Kavcıoğlu, Esbank TAŞ ve Halk Bankası’nda görevler aldı. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu