Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BDDK’dan Bir Varlık Yönetim Şirketine Faaliyet İzni

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, bir varlık yönetim şirketine faaliyet izni verdiğini Resmi Gazete üzerinden açıkladı. İşte detaylar;
BDDK’dan Bir Varlık Yönetim Şirketine Faaliyet İzni
YAYINLANMA ZAMANI

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından Resmi Gazete’de bugün yayımlanan kurul kararına göre BLG Varlık Yönetim A.Ş.’ye faaliyet izni verildi. Kararın, BDDK’nın 2 Kasım 2023 tarihli toplantında verildiğine işaret edildi.

BLG Varlık Yönetim A.Ş.’nin, BDDK’nın kararıyla 19 Nisan 2023’te 10583 sayılı Kararı ile kuruluşuna izin verildiği anımsatıldı.

Şirkete, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 143’üncü maddesi ve Varlık Yönetim Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları ile Devralınacak Alacaklara İlişkin İşlemler Hakkında Yönetmeliğin 6’ıncı maddesi çerçevesinde faaliyet izni verildiği bildirildi.

BDDK, Ekim ayı sonunda kurul kararıyla Kasa Katılım Bankası AŞ’ye verilen kuruluş izninin iptal ettiğini açıklamıştı.

Kasa Katılım Bankası’nın kuruluş iznini iptal etme kararının, yönetmelik ve kanun uyarınca kuruma geçerli faaliyet izni başvuru yapmaması nedeniyle alındığını belirtmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.