Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BDDK O Bankanın Kuruluş İznini İptal Etti

BDDK'nın, kurul kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımladı. O bankanın kurulmasına izin çıkmadı. Detaylar haberde...
BDDK O Bankanın Kuruluş İznini İptal Etti
HABER GİRİŞ

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK), Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımladığı kurul kararına göre bir bankanın kuruluş izni iptal edildi.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında BDDK, Kasa Katılım Bankası AŞ’ye verilen kuruluş izninin iptal edildiği bildirildi.

BDDK, Kasa Katılım Bankası’nın yönetmelik ve kanun uyarınca kuruma geçerli faaliyet izni başvuru yapmaması nedeniyle kuruluş izninin iptal edildiğini aktardı.

Resmi Gazete’de yer alan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Kurulun 19.10.2023 tarihli toplantısında, 18.10.2023 tarih ve E-43890421-101.01.01-98277 sayılı yazı ve eklerin incelenmesi sonucunda;

GCM Yatırım Banner

Kurulun 07.07.2022 tarih ve 10263 sayılı Kararı ile kuruluş izni verilen Kasa Katılım Bankası AŞ’nin 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 10 uncu maddesi ve Bankaların İzne Tabi İşlemleri ve Dolaylı Pay Sahipliğine İlişkin Yönetmeliğin 7’nci maddesinde yer alan süreler içerisinde Kanun ve Yönetmelik uyarınca Kuruma geçerli bir faaliyet izni başvurusu yapılmamış olması nedeniyle kuruluş izninin Kanunun 11’inci maddesinin (b) ve (c) bendi uyarınca iptal edilmesine karar verilmiştir.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.