Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BBP Genel Başkanı: Üretenden Vergi Alınmasını Doğru Bulmuyoruz

BBP Genel Başkanı Destici, düzenlediği basın toplantısında vergi sistemindeki adaletsizliğin bir an önce ortadan kaldırılması gerektiğini belirtti.
BBP Genel Başkanı: Üretenden Vergi Alınmasını Doğru Bulmuyoruz
Son Güncelleme: 
Yorum

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında vergi düzenlemesinin en kısa sürede tamamlanması gerektiğini söyledi. Verginin, Anayasa’da yazıldığı gibi kazancı, geliri olandan alınması, az olandan ya da üretenden alınmaması gerektiğini belirtti.

Kocaeli’nin Derince ilçesinde Toprak Mahsulleri Ofisi silosunda meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşa Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dileyen Destici, ülke gündeminin birinci sırasında ekonominin yer aldığını ifade etti.

Türkiye’nin ekonomik güçlüklerin üstesinden gelecek güce sahip olduğunu ancak alt gelirlilerin ağırlaşan hayat şartları karşısında korunması gerektiğini söyledi.

Dolaylı Yapılan Vergiler Adaletli Değil

Sosyal devlet kavramının ve devlet olmanın gereğinin dar gelirlileri ezdirmemek olduğunu söyleyen Destici, “Emeklilerimizin taleplerini de bu çerçeveden değerlendiriyoruz. Emeklilerimiz, Temmuz ayında gerçekleşen maaş düzenlemesine haklı bir tepki gösteriyorlar. Yılbaşı beklenmeden en geç Ekim ayında, emeklilerimizin maaşlarındaki adaletsizlik, içinde bulunduğumuz 6 aylık dilimi de kapsayacak şekilde düzeltilmelidir.” dedi.

Dolaylı vergileri adaletli bulmadığını, özellikle üretimde ve tarımda kullanılan akaryakıttan ÖTV alınmasının kamu vicdanını zedelediğini belirtti.

“Verginin adı Özel Tüketim Vergisi ise o zaman onu özel tüketenden alacaksanız.” diyen Destici, üretenden vergi alınmasını asla doğru bulmadıklarını sözlerine ekledi.

Vergi düzenlemesinin en kısa sürede tamamlanarak adaletsizliğin ortadan kalkmasını istediklerini sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu