Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bazı AB Ülkelerinden Türkiye ve BM’nin Çabalarına Destek Geldi

Türkiye ve BM Rusya'yı anlaşmaya döndürme çabalarını sürdürürken bu çalışmalara bazı AB ülkelerinin destek verdiği açıklandı. Detaylar haberde...
Bazı AB Ülkelerinden Türkiye ve BM’nin Çabalarına Destek Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tahıl Koridoru Anlaşması’nı sonlandıran Rusya’yı ikna etme çabaları devam ediyor. Moskova ise anlaşmaya dönmek için şartların yerine getirilmesindeki ısrarını sürdürüyor. Türkiye ve Birleşmiş Milletler yetkilileri görüşmelerini sürdürürken Avrupa Birliği ülkelerinin destek verdiği aktarıldı.

Konuya yönelik Sputnik’e konuşan anlaşmanın müzakerelerine katılan bir kaynak bazı AB ülkelerinin Türkiye ve BM’nin tahıl anlaşması konusunda Rusya ile görüşmelerinde sarf ettiği çabaları desteklediğini belirtti.

Bunun yanında Batı’nın fiyatların yükselmesinden endişe duyduğunu dile getirdi.

Ayrıca anlaşmanın yeniden yürürlüğe girmesi için tüm taraflarla temasları sürdürdüklerini kaydetti.

İsmi açıklanmayan kaynak “Batılı partnerlerle temaslarımızda çabalarımıza verilen desteği görüyoruz. Bir dizi AB ülkesi, Rus tarafıyla müzakerelerde BM ile sarf ettiğimiz çabaları desteklediğini açıkça gösterdi.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Görüşmelere destek veren AB ülkelerini açıklamayan kaynak, mevcut zor durumda müzakere sürecinin detaylarını açıklamanın doğru olmayacağını kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.