Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Baykar Paylaştı: Dolandırıcılık İlanlarına İtibar Etmeyin

TPAO’nun ardından Baykar da sosyal medya hesabı üzerinden dolandırıcılık içeren ilanlara işaret etti. İşte detaylar;
Baykar Paylaştı: Dolandırıcılık İlanlarına İtibar Etmeyin
Yorum

Selçuk Bayraktar’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu ve insansız hava araçlarıyla (İHA) ün salmış Baykar, sosyal medya hesabı üzerinden yazılı bir açıklama yaptı. Paylaşımda, bazı sosyal medya ve internet sitelerinde Selçuk Bayraktar’ın fotoğrafının kullanılarak yatırım fırsatı, ek gelir gibi başlıklarla yayımlanan ilanlara dikkat çekildi.

Bir süredir bazı platformlarda Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın (TPAO) adı ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın fotoğrafları kullanılarak “yatırım fırsatı”, “ek gelir” gibi ifadelerin kullanıldığı ilanların açıkça dolandırıcılık girişimi olduğu vurgulandı.

Baykar Paylaştı: Dolandırıcılık İlanlarına İtibar EtmeyinKaynak: Twitter

Bahse konu bu dolandırıcılık faaliyetine karşı Baykar tarafından hukuki süreçlerin başlatıldığı, vatandaşların zarar görmemesi için bu ve benzeri dolandırıcılık faaliyetlerine itibar edilmemesi gerektiğinin altı çizildi.

Geçtiğimiz günlerde TPAO’nun hisselerinin satışa çıkarıldığı yönünde yapılan sahte haberlere ve ilanlara dikkat çekilerek şirket tarafından kamuoyu duyurusu yapılmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu