Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Baykar Hürriyet Arazisini Aldı! Demirören Ziraat Bankası’na Borcunu Ödedi

Baykar Teknoloji, Demirören Holding'e ait Hürriyet'in arsasının satın alınmasıyla ilgili açıklama yaptı. Demirören Holding ise Ziraat Bankası'na olan borcun bir kısmını ödediğini duyurdu.
Baykar Hürriyet Arazisini Aldı! Demirören Ziraat Bankası’na Borcunu Ödedi
HABER GİRİŞ

Demirören Medya Grubu bünyesinde bulunan Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş, dün Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar ve ağabeyi Haluk Bayraktar’a ait olan Baykar Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye 4 adet matbaa tesis binasının ve arsasının 816,5 milyon TL’ye satıldığını açıkladı. Konuya dair bir açıklamada bugün Baykar Teknoloji’den geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Baykar Teknoloji, “Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirime dair açıklamamızdır.” ifadelerini kullandı.

“Öz Kaynaklardan Satın Alındı”

Şirket açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.’ye ait İstanbul Hadımköy’deki mevcut üretim alanımızın yakınında bulunan fabrika tesisleri, Baykar’ın insansız hava aracı üretim alanının genişleme ihtiyacı çerçevesinde ihracattan elde ettiğimiz gelirlerimiz kullanılarak öz kaynaklarımızla satın alınmıştır. İstanbul Hadımköy’de bulunan söz konusu fabrika tesisi, üretim ve depolama alanı gibi ihtiyaçlarımız doğrultusunda kullanılacaktır. Kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.”

Satıştan Sonra Demirören’den Ziraat Bankası Borcu Açıklaması

Patronlar Dünyası’nda yer alan habere göre Hürriyet Gazetesi’nin gerçekleştirdiği satışın ardından sabah saatlerinde Demirören Holding’in yaptığı açıklama dikkat çekti. Ziraat Bankasına olan borçlarıyla gündeme gelen şirket, “Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi” kapsamındaki borcunun 90 milyon dolarlık taksitini ödediğini açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Demirören Holding ayrıca 2020 yılından bu yana bankalara 1,3 milyar dolar ödediğini kaydetti.

Şirket, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin köklü firmalarından olan Demirören Holding 1957’den bu yana güvenin sembolü oldu. Kamuoyunun bilmesini isteriz ki Demirören Holding tüm yükümlülüklerini yerine getirmiş, getirmeye de devam edecektir.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.