Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bankacılık Devi Duyurdu: 3 Bin 500 Personel İşe Alınacak

ABD'nin en büyük bankaları arasında yer alan JPMorgan Chase, önümüzdeki üç yıl içinde 500'den fazla yeni banka şubesi açacağını duyurdu. Detaylar haberde;
Bankacılık Devi Duyurdu: 3 Bin 500 Personel İşe Alınacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

New York merkezli Amerikan dev yatırım bankası JPMorgan Chase, son yıllardaki en agresif banka şubesi genişlemelerinden birine başladığını ve faaliyet gösterdiği bölgelerdeki kapsama alanını genişletmek için 2027 yılına kadar 500’den fazla yeni şube açmayı planladığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, ülke çapında daha fazla müşteriye ve topluluğa makul fiyatlı ve uygun finansal hizmetler sunma hedefi doğrultusunda 3 bin 500 personelin işe alınacağı ifade edildi.

Milyarlarca dolarlık yatırımla birlikte Boston, Charlotte, Washington D.C. çevresindeki bölge, Minneapolis ve Philadelphia gibi yerlerde yeni şubeler açılacağı ve genişlemeye devam edileceği aktarıldı. Söz konusu yatırımın kesin tutarı hakkında bir detay verilmedi.

Açıklamanın devamında, düşük – orta gelirli kesimler ve geleneksel bankacılık hizmetlerine çok az erişimi olan kırsal topluluklar da dahil olmak üzere birçok yeni pazara girileceği bilgisi verildi.

Bu atılımın inşaat, devam eden toplumsal yatırımlar ve istihdam yoluyla yerel ekonomik büyümeye katkıda bulunacağı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

JPMorgan Chase’in ABD’deki 48 eyaletin tamamında şubesi bulunan tek banka olduğu belirtilen açıklamada, kurumun son 5 yılda şube sayısını 650’den fazla artırdığı vurgulandı.

Plan tamamlandığında JPMorgan Chase’in 2018 yılından itibaren bin 100’den fazla şube ve 10 bin 500’den fazla istihdam artışı sağlayacağına dikkat çekildi.

Mevcut lokasyonların da yenilenmeye devam edileceği belirtilirken üç yıl içinde yaklaşık bin 700 şubenin yenileneceği ve böylelikle 2021’den bu yana yenilenen toplam şube sayısının 3 bin seviyesine çıkacağı kaydedildi.

Chase Tüketici Bankacılığı CEO’su Jennifer Roberts,konuya dair açıklamasında, bankanın yeni şubelerinin genellikle müşterilerin özel görüşme yapabileceği bir danışma alanına sahip olacağını ve ana odak noktası olarak gişe hattını kullanmayacağını ifade etti.

JPMorgan’dan Konstantin Rozantsev öncülüğündeki analistler, 6 Şubat tarihinde paylaştığı raporda Türk bankalarını ele almış ve özel bankaların sermaye benzeri tahvillerinin “görece cazibeli” olduğunu açıklamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın