Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Balinalar Shiba Inu’ya Saldırıyor! Fiyatı Nasıl Etkileyecek?

Blockchain veri sağlayıcısı WhaleStats, son günlerde Shiba Inu için ilginç balina hareketleri tespit etti. SHIB fiyatı ne olacak? Detaylar haberde;
Balinalar Shiba Inu’ya Saldırıyor! Fiyatı Nasıl Etkileyecek?
HABER GİRİŞ

Kripto pazarında gerçekleşen dikkat çekici balina hareketlerini takip eden Blockchain veri sağlayıcısı WhaleStats’ın radarına meme tabanlı kripto para birimi Shiba Inu (SHIB) için gerçekleşen birkaç balina hareketi takıldı.

Verilere göre balinalar 24 saat içinde 42.81 milyon dolara mal olan 3.73 trilyon Shiba Inu token (SHIB) biriktirdi.

WhaleStats, ilk balinanın 3.50 trilyon SHIB tokenı satın aldığını, ikinci balinanın ise tek bir işlemde 229.96 milyar SHIB tokenı satın aldığını bildirdi.

Balina, Tek Bir İşlemde 229.96 Milyar SHIB Satın Aldı

Son verilere göre en büyük ETH balinalarından biri olan “BlueWhale0073”, tek bir işlemde 2.58 milyon dolar harcayarak 24 saat içinde 229.96 milyar SHIB tokenı topladı. Balinadan gelen bu işlem, son 24 saatteki en büyük ikinci Shiba Inu satın alma işlemi olarak duruyor.

Önde gelen SHIB satın alma işlemi ise Etherscan’e göre 30. en büyük SHIB sahibi olan yeni bir Shiba Inu balinasından geldi. Yeni balina, tek bir işlemde 40.23 dolar değerinde yaklaşık 3.50 trilyon SHIB satın aldı. Ayrıca, yeni balinanın özellikle SHIB tokenlarına sahip olduğu bildiriliyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @WhaleStats

Platform, bu bilgilerin yanı sıra Shiba Inu’nun şu anda önde gelen 100 ETH balinası arasında Ethereum hariç en çok tutulan üçüncü kripto para birimi olduğunu açıkladı.

SHIB, en çok tutulan birinci ve ikinci token olan USDC ve USDT’nin arkasında yer alıyor. En büyük balinaların cüzdanlarında 601.20 milyon doların üzerinde SHIB bulunuyor.

SHIB tokenlarını içeren bu büyük satın alımlarının yanı sıra, diğer balinaların da bu hafta Shiba Inu ile ilgili büyük işlemler gerçekleştirdiği gözlemlendi.

Whale Alert’in verilerine göre 3 Nisan’da bilinmeyen bir cüzdan, 20.5 milyon dolar değerindeki 1.92 trilyon SHIB’i bilinmeyen başka bir cüzdana aktardı.

Ayrıca, isimsiz bir cüzdan, 24 milyon dolar değerindeki 2.24 trilyon SHIB tokenı bilinmeyen başka bir cüzdana taşıdı.

Shiba Inu Fiyat Performansı Nasıl?

CoinMarketCap’teki kripto para birimleri sıralamasına bakıldığında SHIB’in 6.60 milyar dolarlık piyasa değeriyle 14. en büyük kripto varlık olduğu görülmekte. SHIB, haber yazımı itibarıyla son 24 saat içinde yüzde 0.61’lik bir düşüşle 0.00001120 dolar civarında işlem görüyor.

Token, ayrıca son 7 gün ve 30 gün içinde sırasıyla yüzde 4.73 ve yüzde 2.65 oranında artış gösterdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Meme tabanlı en büyük ikinci kripto para olan Shiba Inu’nun küresel yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ettiği de biliniyor. Shiba Inu, 2023 yılının başından beri ekosistem faaliyetlerinde de önemli derecede yükseliş gösterdi.

Popüler kripto analisti ali_charts’a göre SHIB, günlük aktif adreslerde büyük bir artış kaydetti. Shiba Inu ağ üzerinde etkileşime giren 35.788 benzersiz SHIB adresle, bir yıl içinde günlük etkin SHIB adreslerdeki en büyük artışı gördü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Shiba Inu etkinliğindeki artış aynı zamanda Shibarium Public Beta Testnet, Puppynet’in piyasaya sürülmesiyle bağlantılı. Puppy Scan verileri, Puppynet’in 100.000’den fazla cüzdana ve 800.000’den fazla işleme sahip olduğunu ortaya koydu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın