Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Balinalar Bu Altcoinin Düşüşünü Satın Alıyor! Yükseliş Yolda mı?

Ethereum balinalarının düşüşü satın almasıyla birlikte ETH fiyatının 3 bin doları hedefleyebileceği belirtiliyor. Veriler ne diyor? Detaylar haberin devamında;
Balinalar Bu Altcoinin Düşüşünü Satın Alıyor! Yükseliş Yolda mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değeriyle en büyük altcoin konumundaki Ethereum’un (ETH) fiyatı, yeni yılın en yüksek seviyelerine doğru bir yükseliş hareketi başlatabilecek toparlanma girişimlerini sürdürüyor. Zincir üstü destekleyici verilerin yanı sıra teknik göstergeler de ETH’nin yükseliş görünümünü destekliyor.

Ethereum fiyatı, Matrixport’un ETF reddi gönderisinin ardından 3 Ocak tarihinde kripto pazarının genelinde yaşanan geri çekilme hareketine bağlı olarak 2.100 dolar seviyesine kadar geriledi. Ancak ETH, diğer birçok kripto para birimi gibi hızla toparlanmayı bildi.

ETH, haber yazımı itibarıyla 2.244 dolar civarında işlem görüyor ve kripto analisti Akash Girimath’a göre yukarı yönde potansiyel olarak patlayıcı bir hareketin işaretlerini veriyor.

Müthiş Osilatör (AO) gibi teknik göstergelerin altcoin için yükseliş momentumunun devrede olduğunu gösterdiğini söyleyen isim, Ethereum fiyatının 2.300 dolar direncini bir destek tabanına çevirmesi halinde daha yükseğe çıkabileceğini ve 2.400 dolar direncini yeniden test edebileceğini ifade etti.

ETH Fiyat Analizi
Kaynak: TradingView

Yükseliş ivmesinin hız kazanması durumunda ise ETH’nin yeni fiyat hedeflerinin, yüzde 161,8 Fibonacci seviyesi 2.562 dolar ve aylık direnç seviyesi 2.652 dolar olacağı bilgisini verdi.

GCM Yatırım Banner

Ethereum’un yükselişe yönelik fiyat görünümünün, 3 Ocak’taki balina işlem sayısı ve hacmindeki artışla desteklendiği de görülmekte. Kripto analitik platformu Santiment’in verilerine göre bu artış, yatırımcıların dip seviyeyi satın aldığının işareti olan büyük bir satış gününde meydana geldi.

Balina işlem sayımı 100 bin dolar ve üzeri transferleri takip ettiğinden, bu yükselişin, kurumsal yatırımcıların dipten alım hamlesi olma ihtimali yüksek görünüyor. Hacmin bu yükselişle aynı zamana denk gelmesi ise yükseliş görünümüne daha da fazla güven katıyor.

Öte yandan, IntoTheBlock’un Küresel Para Giriş/Çıkışı (GIOM) göstergesi, 2.347 dolarlık kilit engelin nispeten zayıf olduğunu gösteriyor. Bu duruma dikkat çeken Girimath, söz konusu engelin aşılmasının ETH’yi bir sonraki kritik seviye olan 2.859 dolara taşıyabileceğinin altını çizdi.

O seviyede 5,2 milyon ETH biriktiren kabaca 10,77 milyon adresin zarar pozisyonunda olmasına bağlı olarak bu engele doğru olası bir hareketin, pozisyondaki yatırımcılarca önemli bir satış baskısına neden olabileceği konusunda da uyardı.

ETH Küresel Giriş/Çıkış Grafiği
Kaynak: IntoTheBlock

ETH için olası düşüş senaryosundan da bahsetmeden geçmeyen analist, 2.144 dolar seviyesinin korunamaması durumunda yükseliş tezinin geçersiz kılınacağını, böyle bir durumda ETH’nin yüzde 6,50 düşüşle 2 bin dolardaki psikolojik seviyeyi tekrar ziyaret edebileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın