Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlıktan Finansal Okuryazarlık ve İstikrar Vurgusu

Finansal okuryazarlık ve istikrar vurgusu yapılan Finansal İstikrar Komitesi 7. Toplantısı sona erdi. Bakanlık bilgileri paylaştı. Detaylar ne?
Bakanlıktan Finansal Okuryazarlık ve İstikrar Vurgusu
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Finansal İstikrar Komitesi 7. toplantısının sona erdiğini duyurdu. Bakanlığın sosyal medya üzerinden yaptığı basın açıklamasında ele alınan konular hakkında bilgi verildi. Bakan Nureddin Nebati başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ekonomik görünüm masaya yatırıldı.

Bankacılık sektörünün ve sermaye piyasalarına ilişkin durumların değerlendirildiği toplantıda finansal okuryazarlığa da dikkat çekildi.

Son dönemde sermaye piyasalarına artan ilginin piyasaların derinleşmesi ve gelişmesi açısından önemli görüldüğü belirtildi.

Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun (MKK) Kasım ayında açıkladığı istatistiklere göre borsayı tercih eden yatırımcı sayısının son bir ayda 502 bin 17 kişi artarak 3 milyon 311 bin 492’ye ulaştığı duyurulmuştu.

Toplantı sonucu yapılan açıklamalarda başta yatırımcı hakları, temel finansal bilgiler ve kavramlar çerçevesinde ülke genelinde finansal okuryazarlığı artıracak bilgilendirme ve tanıtım çalışmalarına hız verilmesi kararı alındığı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

6. Toplantıda görüşülen TROY kart şemasının kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla çalışmaların üyelere sunulduğu açıklandı.

Türkiye Ekonomi Modeli’ne işaret edilerek Türkiye Ekonomi Modeli bünyesinde finansal istikrarın korunması adına çalışmalara devam edileceği bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın