Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlıktan Düzensiz Göçmenlere Yönelik Açıklama Geldi!

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, Türkiye'deki düzensiz göçmenler ile ilgili paylaşımda bulundu. Detaylar haberde...
Bakanlıktan Düzensiz Göçmenlere Yönelik Açıklama Geldi!
HABER GİRİŞ

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, sosyal medya hesabından düzensiz göçmenlere yönelik paylaşımda bulundu. 16-22 Aralık tarihleri arasında 3 bin 928 düzensiz göçmenin yakalandığı, 4 bin 340 düzensiz göçmenin ise sınır dışı edildiği açıklandı.

Söz konusu paylaşımda yakalanan düzensiz göçmenlerin sayısı uyruklarına göre açıklandı. Bu kapsamdan Türkiye genelinde son bir haftada Afganistan uyruklu kişilerin sayısı bin 381, Pakistan uyruklu kişi sayısı 101, diğerleri ise 2 bin 446 kişi olarak kaydedildi.

Bununla birlikte yasa dışı yollardan ülkeye girdikleri tespit edilip yakalanan kişilerin bin 618’i Afganistan, 109’u Pakistan ve 2 bin 613’ü diğer uyruklardan oluştuğu ifade edildi.

Göç İdaresi Başkanlığı, yılbaşından bu yana toplam 119 bin 817 düzensiz göçmenin geri gönderildiğini paylaştı. Bunların 66 bin 534’ünün Afganistan, 12 bin 385’inin Pakistan ve 40 bin 898’inin diğer uyruklardan olduğu saptandı.

Geri gönderme merkezlerinde toplam 18 bin 776 düzensiz göçmenin kaldığı aktarıldı. Bununla birlikte terke davet kapsamında işlemleri devam eden düzensiz göçmen sayısı ise 5 bin 675 olarak kayıtlara geçti.

GCM Yatırım Banner

Ekim ayında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan ülkesine dönen Suriyeliler hakkında açıklama gelmişti. Türkiye’de uygulanan politikalar sayesinde şu ana kadar 529 bin Suriyelinin ülkelerine geri döndüğünü söylemişti. Afgan kaçak göçmenler konusu ile ilgili 2019’da 201 bin, geçen yıl 70 bin bu yıl ise halen 94 bin göçmenin yakalandığını söyledi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın