Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlıktan Deprem Bölgesine 17,5 Milyar Lira Destek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 6 Şubat depreminden etkilenen bölgelerde hayatın normale dönmesi amacıyla toplamda 17,5 milyar liralık destekte bulunduğunu açıkladı.
Bakanlıktan Deprem Bölgesine 17,5 Milyar Lira Destek
HABER GİRİŞ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depremi sonrası sağlanan desteklere dair açıklama yapıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, depremlerin hemen ardından bakanlığın bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşları ile birlikte, tüm kaynakların ve insan gücünün bölgede seferber edildiği belirtildi.

Arama kurtarma operasyonları sürerken, doğal gaz iletim hatlarında meydana gelen hasarların tespit edildiği ve bölgeye ulaşan uzman ekipler tarafından dört gün içinde tamir edildiğinin bilgisi verilirken, dağıtım şirketleri aracılığıyla sağlanan LNG ve CNG ile bölgeye doğal gaz arzı sağlandığı ifade edildi.

Bakanlık deprem bölgesinde kurulan yemek dağıtım merkezlerinde, günde 10 binden fazla kişiye üç öğün sıcak yemek servisi yapıldığını açıkladı. Bölgede hayatın yeniden normale dönmesi amacıyla deprem bölgesine toplamda 17,5 milyar liralık destek sağlandığı bilgisi verildi.

Depremzedelerin 6 Şubat öncesine ait yaklaşık 1 milyar liralık elektik ve doğal gaz borçlarının silindiği hatırlatılan açıklamada, “Bakanlık, depremden etkilenen şehirlerin yeniden inşasında, yeni kurulan veya kurulacak sahalarda, yeni inşaat, toplu konut alanlarında enerji altyapısını kurmak için çalışmalarına devam ediyor.” ifadeleri kullanıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.