Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlıklarda Görev Değişiklikleri Sürüyor! Yeni Atamalar Yapıldı

Bakanlıklarda birçok görev değişikliği kararı bugün de Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte görevden alınan ve atanan isimler:
Bakanlıklarda Görev Değişiklikleri Sürüyor! Yeni Atamalar Yapıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Son günlerde bakanlıklarda birçok isim değişikliğine gidiliyor. 23 Nisan’da yapılan değişikliklerin ardından bugün de 9 bakanlıkta görevden alma ve atama gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla gerçekleşen atamalar bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Faik Yıldırım görevden alındı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan müfettişliklere ise yeterlik sınavında başarı gösteren müfettiş yardımcıları atandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığında açık bulunan Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Abdullah Ayar’ın atandığı duyuruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar görevden alınırken, yerine Harun Fatsa’nın getirildiği açıklandı. Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Hüseyin Burak Fettahoğlu atanırken, çeşitli illerin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atama ve görevden alma yapıldı. Bunlar:

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atamaları
Kaynak: Resmi Gazete

Kültür ve Turizm Bakanlığında açık bulunan Başmüfettişliklere ise 11 müfettiş atandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında ise açık bulunan Milli Teknoloji Genel Müdür Yardımcılığına İrfan Keskin atandı.

Tarım ve Orman Bakanlığında da başmüfettişliklere birçok atama gerçekleştirildi. Ayrıca Batman İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne Mehmet Aydın atandı.

En Çok Atama Hazine ve Maliye Bakanlığında Yapıldı

Hazine ve Maliye Bakanlığında açık bulunan Hazine Başkontrolürlüklerine Harun Gürer, İsmail Halıcı, Semih Şahin ve Turgut Sayılır’ın hazine kontrolörleri olarak atandığı bildirildi. Ayrıca bakanlıka yeterlik sınavında başarılı olan Stajyer Hazine Kontrolörü Fatif Yetişen’in atandığı da açıklandı.

Bakanlıkta açık bulunan vergi başmüfettişliklerine toplamda 36 isim atandı. Vergi müfettişliğine ise 8 vergi müfettiş yardımcısı getirildiği görüldü.

Hazine ve Maliye Bakanlığında açık bulunan Vergi Müfettişliğine Ziya Çizioğlu atandı. Bakanlıkta açık bulunan Vergi Başmüfettişliklerine Adem Tıraşçı, Mehmet Mergen, Murat Yapmış, Mustafa Tokalı, Ömer Yıldız, Şener Öztürk, Ünal Özcan vergi müfettişi olarak göreve getirildi.

Ticaret Bakanlığında da Çok Sayıda Atama Gerçekleşti

Bakanlıkta açık bulunan çeşitli pozisyonlara atama gerçekleştirilirken, Ticaret Müfettişliğine yapılan yeterlilik sınavında başarı gösteren Ticaret Müfettişi Yardımcıları Rıdvan Candan, Halil Bayındır, Salih Ulutaş’ın atandığı bildirildi.

Bakanlıkta açık bulunan diğer pozisyonlara atamalar şu şekilde:

Ticaret Bakanlığı Boş Bulunan Pozisyon Atamaları
Kaynak: Resmi Gazete

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına Müfettiş Atamaları Yapıldı

Bakanlıkta açık bulunan başmüfettişliklere Müfettişler Recai Kılıçoğlu, Hamdi Çalışkan, Engin Eminağaoğlu, Ahmet Recai Aldemir, Hidayet Dertlioğlu, Tahsin Deniz, Aytekin Abacı, Hasan Güngör ve Esma Atan’ın atandığı bildirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Atamaları
Kaynak: Resmi Gazete

Bakanlıkta başka atamalar da gerçekleştirilirken DLH Marmaray Bölge Müdürlüğüne Gökhan Taş’ın atandığı duyuruldu.

Et Süt Kurumu’nda da Değişiklik Yapıldı

Bakanlıklar dışında Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğüne, Nükleer Düzenleme Kurulu İkinci Başkanlığına, Et Süt Kurumu Genel Müdürlüğüne atamalar gerçekleşti.

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Osman Uzun ile Yönetim Kurulu Üyeleri Zekeriyya Erdurmuş ve Hasan Hüseyin Aydemir’in görevden alındığı duyuruldu. Ayrıca Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Aydın’ın görevden alınarak yerine Mehmet Ali Köse’nin atandığı bildirildi.

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyesi Soner Korkmaz görevden alınırken, yerine Hasan Kaymak getirildi.

Nükleer Düzenleme Kurulu İkinci Başkanlığına Üye İsmail Hakkı Arıkan getirilirken, üyeliğe Memduh Fatih Çınar atandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu