Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Birçok Görevden Alma ve Atama Kararı Resmi Gazete’de

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan kararlar ile birçok kurum ve kuruluşta görev değişiklikleri yapıldı.
Birçok Görevden Alma ve Atama Kararı Resmi Gazete’de
HABER GİRİŞ

Birçok kurum ve kuruluşlara ilişkin atama ve görevden alma kararları 23 Nisan 2022 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Türk Patent ve Marka Kurumu, Dışişleri Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı gibi birçok kurumda görev değişiklikleri yapıldı.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’ne Cavit Erkılınç atanırken Adli Tıp Kurumu Başkanlığı 1. Hukuk Müşaviri Hülya Deniz Yıldırım görevden alınırken yerine Bilal Nuri Kestioğlu getirildi.

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı’nda açık bulunan Başkan Yardımcılığı’na Fatih Şahin atandı.

Adli Tıp Kurumu Üçüncü Adli Tıp İhtisas Kurulu Başkanlığı’na Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Nureddin Nezih Anolay, Adli Tıp Kurumu İkinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Nöroloji Üyeliği’ne Uzman Dr. Ahmet Hakyemez, Adli Tıp Kurumu Yedinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Diş Hekimliği Üyeliği’ne İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Cudi Balkaya getirildi.

Adli Tıp Kurumu Sekizinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Tıp Üyeliği için de Doç. Dr. Yalçın Büyük görevlendirildi.

GCM Yatırım Banner

Türk Patent ve Marka Müdürlüğü’nde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliği’ne Alim Polat atandı.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda açık bulunan Malatya İl Müdürlüğü’ne Karabük İl Müdürü Galip Sökmen atandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda açık bulunan Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılıkları görevlerine Bedri Sinan Gül ve Mustafa Bakır atandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda başka değişiklikler de yapıldı:
Cumhurbaşkanı Kararı
KAYNAK: Resmi Gazete

Ayrıca Kırşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne Niğde Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, Niğde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne Kırşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker atandı.

Dışişleri Bakanlığı’nda açık bulunan Dış Politika Danışma Kurulu Üyeliği görevine Kemal Madenoğlu, Dışişleri Bakanlığı Tercüme Dairesi Başkanlığı’na Osman Rıza Yavuzalp atandı.

Türkiye Elektromanyetik Sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aynı yerin Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Öztürk atandı.

Fatih Öztürk’ten boşalan Genel Müdür Yardımcılığı’na ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ne Şükrü İlhan, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Tülay Arslan görevden alınırken yerine Alper Baran atandı.

Türkiye Elektrik İletim AŞ Genel Müdürlüğü’nde açık bulunan 8. Bölge Müdürlüğü’ne 11. Bölge Müdürü Hadi Bingöl atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kırıkkale İl Kültür ve Ramazan Gencan görevden alınırken Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda açık bulunan Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne ise Emre Duru atandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda Ankara İl Müdürlüğü’ne Muhammed Polat atandı. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım ve Orman Bakanlığı’nda birçok isim görevden alındı.

Bu isimler; Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Harun Seçkin, Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş, Avrupa Birliği Dış İlişkiler Genel Müdürü Aylin Çağlayan Özcan ile Strateji Geliştirme Başkanı Volkan Koç olarak belirtildi.

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde 1. Hukuk Müşavirliği’ne Mustafa Turan getirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.