Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlık, Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı için Yer Belirledi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 3 şehrin sınırları içerisinde bir alan Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı olarak ilan edildi. Detaylar haberin içerisinde;
Bakanlık, Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı için Yer Belirledi
Yorum

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Balıkesir, İzmir ve Manisa sınırları içerisindeki bir alan Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA) olarak ilan edildi. Konuya ilişkin ilan bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

İlanda alanın, sınırları ile köşe koordinatları krokiler ve listelerde gösterdi. Ayrıca alanın, 09.10.2016 tarih ve 29852 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Yönetmeliği kapsamında Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA) olarak ilan edildiği kaydedildi.

Enerji Kaynak Alanları Yönetmeliği kapsamında YEKA ilan edilen alanın, Balıkesir’in İvrindi ile Savaştepe ilçeleri, İzmir’in Bergama ilçesi ve Manisa’nın Soma ilçesi sınırları içerisinde kaldığı bilgisi verildi.

Türkiye’nin 28 Yıllık Enerji İhtiyacına İlişkin Plan Hazır

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Fatih Dönmez Kasım ayında Akkuyu ve Sinop’tan sonra üçüncü nükleer santral için çalışmaların sürdüğünü söylemişti.

Türkiye’nin 28 yıllık enerji ihtiyacına yönelik bir planlama yaptıklarını paylaşan Dönmez, “Hangi yılda hangi kaynak türünden ne kadar tesis devreye girecek, bunun planını programını bitirmek üzereyiz” ifadelerini kullanmıştı.

İhtiyaç duyulan enerjininse yeşil enerjiyle karşılanması gerektiği mesajını vererek, yenilenebilir enerjiden bahsetmişti. Enerji ihtiyacının temiz enerji kaynaklarıyla karşılamak gerektiğini, tüm ihtiyacınsa sürdürülebilir kaynaklardan sağlanma imkanının olmadığını vurgulamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu