Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlık Rus Petrolünün İhracat Fiyatları için Tahminleri Paylaştı

Rusya Ekonomi Bakanlığı, Rus petrolünün ihracat fiyatlarının 2024-2026 döneminde varil başına ne kadar olacağına dair öngörülerini paylaştı. Detaylar;
Bakanlık Rus Petrolünün İhracat Fiyatları için Tahminleri Paylaştı
HABER GİRİŞ

Rusya Ekonomi Bakanlığı, Rus petrolünün ihracat fiyatlarının 2024-2026 döneminde varil başına hangi seviyede olacağına dair öngörülerini paylaştı. Söz konusu dönem için beklentilerin varil başına 70 dolar olduğu bildirildi.

Ekonomik Kalkınma Bakanı Maxim Reshetnikov, konuya dair kabine toplantısında açıklamalarda bulunurken “Rus petrolünün ihraç fiyatı 2024-2026 yıllarında varil başına yaklaşık 70 dolar olacak.” ifadesini kullandı.

“Oldukça Muhafazakar Bir Tahmin”

Bu fiyat seviyesinin oldukça muhafazakar bir tahmin olduğunu, çünkü şu anda ruble cinsinden fiyatların tahmin edilenden yaklaşık yüzde 20 daha yüksek olduğunu belirtti.

Ayrıca, Bakanlığın 2023 yılında Brent petrolün ortalama fiyatının varil başına 83,5 dolar, 2024 yılında varil başına 85 dolar olmasını beklediğini belirtti.

2026 Tahmini: Varil Başına 76 Dolar

2026 yılında ise fiyatın varil başına 76 dolara düşmesi beklentisini de sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Reshetnikov, konuşmasının devamında, “Bu dinamikler vadeli fiyatlara karşılık geliyor ve OPEC+ içindeki dengeleme olasılıklarını dikkate alıyor” şeklinde konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın