Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlık Rus Petrolünün İhracat Fiyatları için Tahminleri Paylaştı

Rusya Ekonomi Bakanlığı, Rus petrolünün ihracat fiyatlarının 2024-2026 döneminde varil başına ne kadar olacağına dair öngörülerini paylaştı. Detaylar;
Bakanlık Rus Petrolünün İhracat Fiyatları için Tahminleri Paylaştı

Rusya Ekonomi Bakanlığı, Rus petrolünün ihracat fiyatlarının 2024-2026 döneminde varil başına hangi seviyede olacağına dair öngörülerini paylaştı. Söz konusu dönem için beklentilerin varil başına 70 dolar olduğu bildirildi.

Ekonomik Kalkınma Bakanı Maxim Reshetnikov, konuya dair kabine toplantısında açıklamalarda bulunurken “Rus petrolünün ihraç fiyatı 2024-2026 yıllarında varil başına yaklaşık 70 dolar olacak.” ifadesini kullandı.

“Oldukça Muhafazakar Bir Tahmin”

Bu fiyat seviyesinin oldukça muhafazakar bir tahmin olduğunu, çünkü şu anda ruble cinsinden fiyatların tahmin edilenden yaklaşık yüzde 20 daha yüksek olduğunu belirtti.

Ayrıca, Bakanlığın 2023 yılında Brent petrolün ortalama fiyatının varil başına 83,5 dolar, 2024 yılında varil başına 85 dolar olmasını beklediğini belirtti.

2026 Tahmini: Varil Başına 76 Dolar

2026 yılında ise fiyatın varil başına 76 dolara düşmesi beklentisini de sözlerine ekledi.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Reshetnikov, konuşmasının devamında, “Bu dinamikler vadeli fiyatlara karşılık geliyor ve OPEC+ içindeki dengeleme olasılıklarını dikkate alıyor” şeklinde konuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu