Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlık, Maden Kazası için Her Şey Kayıt Altında Dedi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Bartın’daki kazaya yönelik yapılan haberlerdeki iddialara basın açıklaması ile yanıt verdi. İşte detaylar;
Bakanlık, Maden Kazası için Her Şey Kayıt Altında Dedi
HABER GİRİŞ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Bartın’da meydana gelen maden kazasıyla ilgili “Patlamadaki 15 Dakikalık Karanlık” başlıklı haberlere ilişkin sosyal medya üzerinden basın açıklaması yaptı. Yapılan haberlerden dolayı açıklamaya ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Yazılı basın açıklamasında, bazı haberlerde Bakan Fatih Dönmez’e dayandırılarak madende 15 dakika veri akışının olmadığı yönünde iddialara yer verildiği aktarıldı.

Veriler incelendiğinde patlamanın meydana geldiği 18:10’a kadar veri akışının dakika dakika kayıt altında olduğu ifade edildi. Dün yapılan bilgilendirmedeki “Kazadan önceki son kayıtlar incelendiğinde saat 18:05’te ortamdaki metan gazı oranı önce yüzde 1,5 seviyesine ulaşmış ve emniyet amaçlı elektrik kesilmiştir. 18:09’daki son kayıt ise havadaki metan oranının yüzde 1,69 olarak ölçüldüğünü göstermektedir.” ifadeleri hatırlatıldı.

Kazaya yönelik bütün bilgi ve belgelerin denetime tabii olduğu, soruşturmayı yürüten resmi makamlarla paylaşıldığı kaydedildi. Bütün birimlerin ve bilirkişilerin bu kayıtları tek tek değerlendireceği bildirildi.

Bilerek ya da bilmeyerek yapılan bu ve benzeri haberlerin hassasiyetle yürütülen sürece zarar verdiği, kamuoyunda yanlış algı oluşturduğu vurgulandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.