Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlık Duyurdu! Memurların Şubat Ayı Maaş Tarihi Değişti

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye genelinde memurların maaşlarını alacağı tarihe yönelik yeni bir açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Bakanlık Duyurdu! Memurların Şubat Ayı Maaş Tarihi Değişti
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan, memur maaşlarına yönelik açıklama geldi. Bakanlık tarafından bugün birkaç saat önce yapılan açıklama güncellendi.

Bakanlık, ilk açıklamasında deprem bölgelerindeki görev yapan vatandaşların maaşlarının 15 Şubat’ta yatırılarak zaman kaybının yaşanmayacağını duyurmuştu. Ardından 9/02/2023 tarihli ve 1914766 sayılı Genelge’nin yürürlükten kaldırıldığı açıklandı.

Memurların Maaşlarını Alacağı Tarih Güncellendi

Bu kapsamda Hazine ve Maliye Bakanlığı “2023 Yılı Şubat Ayı Aylıklarının Ödenmesine İlişkin Genelge”yi yayımladı.

Buna göre aylıklarını personel kanunlarına göre almakta olanlara 15/02/2023 tarihinde ödenmesi gereken tüm hakedişlerin, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 164’üncü ve ek 24’üncü maddeleri uyarınca 11/02/2023 tarihinde ödeneceği açıklandı.

Ödenecek aylıkların yasal kesintiler yapılmak suretiyle muhasebeleştirileceği aktarıldı. Söz konusu genelgede aylıklardan yapılan kesintilerin önceki aylarda olduğu gibi yasal süresinde gönderileceği ifade edildi.

İl dahilindeki mahalli idare birimleri dahil tüm ilgili birimlere gerekli duyurunun yapılması ve herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi hususunda ilgili birimlerce bütün tedbirlerin alınması gerekeceği bildirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu